Polonia Warszawa-Wisła Kraków bramki skrót meczu. Co za emocje

KaWu
Polonia Warszawa-Wisła Kraków bramki skrót meczu
Mecz z mistrzem Polski nie przyciągnął tłumów na Konwiktorską. Na trybunach zasiadło nieco ponad 3 tysiące widzów.

Drużyna Czarnych Koszul wyszła takim samym ustawieniem, jak w meczu z Lechią.

Pierwsza zaatakowała Wisła, ale w 16. minucie to poloniści stanęli przed szansą. Będący ok. 10 metrów przed bramką gości Daniel Sikorski źle trafił jednak w piłkę i jego strzał zablokowali obrońcy krakowskiego zespołu.

Dziesięć minut później Polonia prowadziła już 1-0, a autorem bramki był były piłkarz Jagiellonii Białystok - Bruno Coutinho. Dostał idealne podanie od Jodłowca.

Mistrzowie Polski rzucili się od odrabiania strat, ale robili to nieskutecznie. Strzał Ivicy Ilieva obronił Sebastian Przyrowski, a Osman Chavez nie trafił dobrze w piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Po przerwie poprawiła się pogoda, ale nie zmienił obraz gry. Wisła wciąż atakowała, narażając się na kontrataki Polonii. W 66. minucie krakowianie dopięli jednak swego. Po ładnej akcji lewą stroną Ivicy Ilieva wyrównującą bramkę strzałem z bliska zdobył David Biton. Dla Izraelczyka to drugie trafienie w tym sezonie ekstraklasy. Strata gola podłamała nieco polonistów, którzy dopiero w końcówce spotkania zagrozili rywalom. Na bramkę Wisły strzelali kolejno Tomasz Brzyski, Bruno i Łukasz Trałka.

Najlepszą okazję stworzyła jednak Wisła. W 84. minucie piłka minęła już Przyrowskiego, ale rezerwowy Andraz Kirm z kilku metrów trafił... w poprzeczkę. W odpowiedzi w doliczonym czasie sytuację sam na sam zmarnował polonista Grzegorz Bonin.

Piłkarze Czarnych Koszul nie wygrali z Wisłą przy Konwiktorskiej od dziewięciu lat. Tymczasem krakowianie, którzy tak udanie spisują się w kwalifikacjach Ligi Mistrzów, w ekstraklasie po dwóch kolejkach mają w dorobku tylko dwa punkty.
Polonia Warszawa - Wisła Kraków 1:1 (1:0)

Bramka: 1:0 Bruno Coutinho (25), 1:1 David Biton (65)

Żółte kartki: Polonia - Łukasz Trałka; Wisła - Dragan Paljic, Gervasio Nunez

Polonia: Sebastian Przyrowski - Marcin Baszczyński, Tomasz Jodłowiec, Adam Kokoszka, Tomasz Brzyski - Pavel Sultes (66-Paweł Wszołek), Łukasz Piątek, Robert Jeż (84-Grzegorz Bonin), Łukasz Trałka, Bruno Coutinho - Daniel Sikorski (59-Edgar Cani).

Wisła: Sergei Pareiko - Michael Lamey, Kew Jaliens, Osman Chavez, Dragan Paljic - Patryk Małecki, Cezary Wilk (60-Gervasio Nunez), Radosław Sobolewski, Maor Melikson, Ivica Iliev (66-Andraz Kirm) - David Biton (80-Cwetan Genkow).

Sędzia: Dawid Piasecki (Słupsk)