KRYMINAŁKI
  PODLASKIE

  Pedofile i gwałciciele z podlaskiego

  Rozwiń
  KRYMINAŁKI
  Zwiń

  Pedofile i gwałciciele z podlaskiego

  Niektórzy z nich są na wolności i mogą mieszkać niedaleko Ciebie. Zobacz rejestr przestępców seksualnych - pedofilów i gwałcicieli z woj. podlaskiego

  Rejestr pedofili i gwałcicieli AKTUALIZACJA MARZEC 2018...

  Rejestr pedofili i gwałcicieli AKTUALIZACJA MARZEC 2018 NAZWISKA ZDJĘCIA Przestępcy seksualni Katowice Gliwice Częstochowa Sosnowiec Zabrze

  red

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Rejestr pedofilów i gwałcicieli. Przestępcy seksualni z województwa śląskiego ujawnieni. Przeglądaj kolejne slajdyREJESTR PEDOFILÓW I GWAŁCICIELI WG
  1/81
  przejdź do galerii

  Rejestr pedofilów i gwałcicieli. Przestępcy seksualni z województwa śląskiego ujawnieni.

  Przeglądaj kolejne slajdy

  REJESTR PEDOFILÓW I GWAŁCICIELI WG NAZWISK I MIEJSCOWOŚCI W WOJ. ŚLĄSKIM  W Rejestrze publicznym znajdziemy między innymi takie dane jak:

  nazwisko, w tym także przybrane,
  imiona,
  nazwisko rodowe,
  płeć,
  data i miejsce urodzenia,
  państwo urodzenia,
  obywatelstwo lub obywatelstwa.

  A także miejsce odbywania kary, miejsce popełnienia przestępstwa oraz jakiego czynu dopuścił się skazany oraz jego zdjęcie.

  Rejestr pedofili i gwałcicieli ONLINE jest jednym z najczęściej odwiedzanych serwisów w domenie gov.pl. Nic dziwnego, bo mieszkańcy, głównie kobiety, chcą wiedzieć, czy ich sąsiad nie ma kryminalnej przeszłości. Dostęp do rejestru rządowego AKTUALIZACJA MARZEC 2018 Zobacz przestępców seksualnych ze wszystkich miast i sprawdź, czy mieszkają obok Ciebie i Twoich bliskich. Możesz ich przestrzec przez przestępcami. Rejestr przestępców seksualnych aktualizowany jest na bieżąco. Przestępcy seksualni z województwa śląskiego są ujawnieni. W części ogólnodostępnej znalazły się imiona i nazwiska oraz fotografie 768 osób. To głównie pedofile, którzy dopuścili się gwałtów na dzieciach poniżej 15. roku życia i sprawcy gwałtów popełnionych ze szczególnym okrucieństwem. Sprawdziliśmy, jacy przestępcy seksualni z województwa śląskiego (m.in. pedofile i gwałciciele) znaleźli się w publicznym rejestrze przestępców seksualnych. Taki rejestr jest dostępny w internecie. Na specjalnej stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości możemy sprawdzić dane osobowe, adres zamieszkania przestępców seksualnych.

  Rejestr pedofili i gwałcicieli  Gdzie mieszkają gwałciciele i pedofile? Możesz sprawdzić ich nazwiska, adres zamieszkania i artykuł kodeksu karnego, z którego zostali skazani. Rejestr jest aktualizowany na bieżąco. AKTUALIZACJA MARZEC

  Zobacz galerię

  Rejestr przestępców seksualnych od 1 stycznia jest dostępny online w internecie. Na specjalnej stronie internetowej możemy sprawdzić dane osobowe, adres zamieszkania przestępców seksualnych.
  Rejestr przestępców seksualnych dotyczy m.in. pedofilów czy gwałcicieli. Teraz każdy może sprawdzić w rejestrze przestępców seksualnych czy np. kandydat do pracy w przedszkolu, nie był skazany za molestowanie dzieci. Dane są publiczne.

  Poniżej sprawdźcie, kto popełnił przestępstwo na tle seksualnym w Waszym mieście w woj. śląskim.

  Rejestr pedofili i gwałcicieli z woj. śląskiego NAZWISKA I ZDJĘCIA


  1. Rejestr pedofilów i gwałcicieli KATOWICE
  2. Rejestr pedofilów i gwałcicieli CHORZÓW
  3. Rejestr pedofilów i gwałcicieli BYTOM
  4. Rejestr pedofilów i gwałcicieli ZABRZE
  5. Rejestr pedofilów i gwałcicieli GLIWICE
  6. Rejestr pedofilów i gwałcicieli SOSNOWIEC
  7. Rejestr pedofilów i gwałcicieli RUDA ŚLĄSKA
  8. Rejestr pedofilów i gwałcicieli MIKOŁÓW
  9. Rejestr pedofilów i gwałcicieli MYSŁOWICE
  10. Rejestr pedofilów i gwałcicieli TYCHY
  11. Rejestr pedofilów i gwałcicieli BIERUŃ
  12. Rejestr pedofilów i gwałcicieli CIESZYN
  13. Rejestr pedofilów i gwałcicieli BIELSKO-BIAŁA
  14. Rejestr pedofilów i gwałcicieli PYSKOWICE
  15. Rejestr pedofilów i gwałcicieli ŻYWIEC


  REJESTR PRZESTĘPCÓW SEKSUALNYCH W WOJEWÓDZTWIE ŚLĄSKIM


  Zobacz twarze na slajdach w galerii zdjęciowej
  Zobacz galerię

  REJESTR PRZESTĘPCÓW SEKSUALNYCH: Gdzie mieszka pedofil, gwałciciel, zwyrodnialec?
  W założeniu rejestr przestępców seksualnych ma zapobiegać tego typu przestępstwom. Podobne bazy danych pedofilów czy gwałcicieli działają już m.in. w Stanach Zjednoczonych czy w Wielkiej Brytanii, Francji i Kanadzie. Bowiem skazani za przestępstwa seksualne po opuszczeniu więziennych murów często znowu dopuszczają się podobnych przestępstw.

  Rejestr przestępców seksualnych DWIE CZĘŚCI  Pierwsza część rejestru przestępców seksualnych
  Jest dostępna tylko dla organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości oraz instytucji, które zajmują się opieką nad dziećmi. Chodzi m.in. o to, aby osoby z przeszłością karną za przestępstwa seksualne mogły być weryfikowane już na etapie np. rekrutacji do pracy. Chodzi o nabory na wychowawców kolonii, wycieczek czy zajęć dla dzieci. Jeśli osoba odpowiedzialna za rekrutację przyjmie do pracy kogoś skazanego za przestępstwa seksualne, będą ją czekać konsekwencje karne w postaci ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1000 zł.  Druga część rejestru przestępców seksualnych
  Ta będzie ogólnodostępna w internecie na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Ministerstwa Sprawiedliwości. Znajdują się na niej dane najbardziej groźnych sprawców, którzy odsiedzieli wyrok, ale istnieje ryzyko, że znowu dopuszczą się przestępstwa na tle seksualnych. Chodzi o skazanych pedofilów czy gwałcicieli.

  Kto trafił do ogólnodostępnej części rejestru przestępców seksualnych?
  W Rejestrze publicznym są zamieszczane przede wszystkim dane osób prawomocnie skazanych za przestępstwa seksualne m.in. pedofile i gwałciciele. Zwłaszcza sprawców gwałtów ze szczególnym okrucieństwem oraz gwałciciele, których ofiary nie miały więcej niż 15 lat. Szacuje się, że dotyczy to około 800 przestępców seksualnych. Do rejestru trafili też recydywiści oraz osoby parające się sutenerstwem dzieci i działające na ich szkodę.

  Sprawcy wpisani do rejestru przestępców seksualnych publicznego będą mieli jednak prawo wystąpić do sądu z wnioskiem o wyłączenie ich danych z Rejestru publicznego.

  Rejestr przestępców seksualnych: Jakie dane są dostępne
  W Rejestrze publicznym znajdziemy między innymi takie dane jak:
  • nazwisko, w tym także przybrane,
  • imiona,
  • nazwisko rodowe,
  • płeć,
  • data i miejsce urodzenia,
  • państwo urodzenia,
  • obywatelstwo lub obywatelstwa.

  A także miejsce odbywania kary, miejsce popełnienia przestępstwa oraz jakiego czynu dopuścił się skazany oraz jego zdjęcie.  Rejestru przestępców seksualnych JAK KORZYSTAĆ


  Rejestr publiczny jest w całości jawny i bezpłatnie dostępny w internecie. Można z niego korzystać bez konieczności rejestrowania się na stronie i logowania. Strona umożliwi wyszukiwanie danych po nazwisku albo nazwie miejscowości.

  Przewidziana została również możliwość sprawdzenia, czy ktoś widnieje w Rejestrze z dostępem ograniczonym przez każdą indywidualną osobę (w tym skazanego). Warunkiem jest zarejestrowanie się na stronie i dysponowanie kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub podpisem potwierdzonym profilem zaufanym ePUAP. W trybie tym można sprawdzić tylko i wyłącznie samego siebie.

  Kontrola skazanych i mapa przestępczości
  Skazani, których dane trafiły bądź trafią do Rejestru, będą musieli informować policję o faktycznym adresie swego pobytu oraz o każdej zmianie tego adresu (ponad trzy dni). Jeśli tego nie zrobią, grozi im areszt, ograniczenie wolności lub grzywna. Wszystkie komisariaty zostaną wyposażone w aplikację, dzięki której informacja o aktualnym miejscu pobytu sprawcy natychmiast trafi do Rejestru.

  Ponadto policja będzie prowadzić na bieżąco uaktualnianą mapę przestępczości na tle seksualnym. Mapa, dostępna dla każdego na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Komendy Głównej Policji, wskazywać będzie miejscach szczególnego zagrożenia tego typu przestępczością.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Magazyn reporterów Dziennika Zachodniego TYDZIEŃ


  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo