Siarka Tarnobrzeg wyrównała rachunki z Unią Tarnów. Piętnasty z rzędu mecz bez porażki

Tomasz Ryzner
Kosei Iwao już w siódmej minucie meczu z Unią zdobył gola, swego ósmego w sezonie, a dokładniej w rundzie wiosennej Marcin Radzimowski
W meczu trzydziestej kolejki trzeciej ligi Siarka pokonała na swoim boisku Unie Tarnów 3:0. Goście też mieli okazje bramkowe, ale to gospodarze okazali się skuteczni. Najlepsi strzelcy wicelidera zdobyli swoje bramki nr 8, 9 i 16.

Siarka z nawiązką zrewanżowała się tarnowianom za porażkę z jesieni. Wtedy tarnobrzeżanie objęli prowadzenie już w 3. minucie (Kumorek), ale w 28. minucie stracili Bierzałę (druga żółta kartka), po minucie gole, by ostatecznie przegrać 1:3.

W środowe popołudnie wicelider grał bez kilku ważnych zawodników (kartkowe absencje Jodłowca, Cichockiego, Kumorka), ale szybko ustawił sobie mecz. Zrobił to Iwao, który ściął do środka, uderzył z okolic szesnastki, a piłka po rykoszecie znalazła drogę do „sieci” (gol nr 8 Japończyka).

Tarnowianie, którzy nie mogą być pewni utrzymania, ruszyli do odrabiania strat i, gdyby byli skuteczni, do 30. minuty zdobyliby dwa,a może i trzy gole. Szanse były dobre, a okazje sknocił m.in. Bator.

Rachunek za marnotrawstwo został wystawiony w doliczonym do I połowy czasie. Tym razem szarpnął Orlik, zgubił obrońcę, wpadł w pole karne, został sfaulowany i po gwizdku sędziego mógł się szykować do wykonania rzutu karnego. Snajper Siarki uderzył mocno obok słupka, Frankowski poszedł w drugą stronę, więc na tablicy pojawił się wynik 2:0.

Napastnik z Tarnobrzegu zdobył swego gola nr 16 w sezonie, ale z szacunku do Unii, w której spędził nastoletni czas, nie okazał wielkiej radości po bramce.

Po zmianie stron Siarka kontrolowała sytuację na boisku, a gdy ekipa z Mościc dochodziła do okazji bramkowych, na wysokości zadania stawał Cymerys, który dwa razy pokazał dużą klasę.

Mecz zamknął Prusiński, który swoją dziewiątą bramkę w rozgrywkach zdobył mocnym strzałem z okolic 16. metra.
W sobotę siarkowcy zagrają derby regionu na Parkowej w Dębicy.

Siarka Tarnobrzeg – Unia Tarnów 3:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Iwao 7, 2:0 Orlik 45 karny, 3:0 Prusiński 70.

Siarka: Cymerys - Misztal, Woś (66. Bierzało), Szymocha, Sulkowski - P. Lisowski (60. Bieniarz), Feret, D. Lisowski – Prusiński (76. Świgut), Iwao, Orlik. Trener: Dariusz Kantor.

Unia: Frankowski – Surma, Nowakowski, Baran, Hyla – Biś, Tkaczuk, Rojkowicz – Bator, Gut (76. Padło), Kron. Trener: Radosław Jacek.

Sędziował: Iwanowicz (Lublin).

Żółte kartki: Orlik, Sulkowski.

Widzów: ok.1000.