PSG Stal Nysa - Ślepsk Malow Suwałki 3:0
PSG Stal Nysa - Ślepsk Malow Suwałki 3:0 Wiktor Gumiński
Źle rozpoczęli 2024 rok siatkarze Ślepska Malow Suwałki. W Nysie zagrali bardzo słabo i zasłużenie przegrali w meczu PlusLigi z PSG Stal Nysa 0:3. Kolejny mecz Ślepsk Malow Suwałki rozegra już w niedzielę z Indykpolem AZS Olsztyn w Suwałkach.

Chociaż w ostatnich meczach siatkarze Ślepska Malow Suwałki przegrali po 0:3 z najlepszymi polskimi drużynami Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle i Jastrzębskim Węgiel to jednak ich gra wyglądała obiecująco i można było z optymizmem patrzeć w przyszłość. Niestety, po wczorajszym spotkaniu ze Stalą Nysa, optymizm przygasł.

Podopieczni trenera Dominika Kwapisiewicza rozegrali bardzo słaby mecz, tylko w pierwszym secie nawiązując w miarę wyrównaną walkę. W partii otwarcia, po asie serwisowym Matiasa Sancheza, był remis 17:17, ale chwilę później proste błędy spowodowały, że gospodarze uciekli na cztery punkty. Stal prowadziła już 24:20. Zryw Ślepska, gdy na zagrywce był Paweł Halaba, doprowadził do wyniku 24:23. Niestety, kolejna zagrywka trafiła w siatce i gospodarze wygrali do 23.

W kolejnych dwóch setach suwalczanie niestety byli tylko tłem dla dobrze grających gospodarzy. Nie dość powiedzieć, że zepsuli aż 15 zagrywek, nie potrafiąc nawet kończyć piłek na pojedynczym bloku rywali.

PSG Stal Nysa - Śłepsk Malow Suwałki 3:0 (25:23, 25:19, 25:18)
Ślepsk Malow: Stern, Stajer, Filipiak, Halaba, Gallego, Sanchez, Czunkiewicz (l), Buculjević, Żakieta, Firszt, Macyra.