MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Siemiatycze. Pawilony na Manhattanie już otwarte! Na tę inwestycję czekali mieszkańcy i handlarze (ZDJĘCIA)

OM
Mieszkańcy mogą już robić zakupy w nowych pawilonach
Mieszkańcy mogą już robić zakupy w nowych pawilonach UM Siemiatycze
Stary siemiatycki Manhattan zmienił się nie do poznania! Przebudowane targowisko miejskie zostało oddane do użytku handlarzom i mieszkańcom. Pierwsi przedsiębiorcy już świadczą tam usługi.

Stare wiaty zastąpiło 15 nowoczesnych pawilonów. Przez "stary Manhattan" do "nowego Manhattanu" w miniony weekend symbolicznie przeszli burmistrz miasta Siemiatycze, radni i przedstawiciele środowiska lokalnych przedsiębiorców.

Wszystkie pawilony są dostępne dla osób niepełnosprawnych. Na dojściach zostały obniżone krawężniki, by ułatwić podjazd wózkom. Podobnie, jak pozostałe miejskie inwestycje, powstające w ostatnich latach, targowisko korzysta z odnawialnych źródeł energii. Na pawilonach zamontowano instalację fotowoltaiczną. Za targowiskiem powstał też duży parking, co ułatwi codzienne zakupy.

Pierwsi handlowcy już rozpoczęli działalność w nowych pawilonach. Poza różnorodną ofertą produktów i usług, na targowisku zainteresowani znajdą także Punkt Informacji Turystycznej oraz pawilon lokalnych organizacji pozarządowych.

Burmistrz Siemiatycze Piotr Siniakowicz, radni, lokalni przedsiębiorcy spotkali się na "Manhattanie", aby podsumować realizację inwestycji. Była to okazja do podziękowań, zachęcenia do lokalnych zakupów oraz przekazania życzeń powodzenia i sukcesów w działalności gospodarczej tym przedsiębiorcom, którzy wynajmują od miasta pomieszczenia lub dzierżawią wiaty. Przedsiębiorcy przekazali burmistrzowi tort w ramach podziękowania.

Zobacz też:Siemiatycze. Opóźnienie w budowie targowiska miejskiego. Kiedy inwestycja zostanie oddana do użytku? (ZDJĘCIA)

Jednym z głównych celów przy podjęciu decyzji o przebudowie "Manhattanu" było ożywienie życia społeczno-gospodarczego miasta. Władze samorządowe wychodzą z założenia, że chociaż konsumenci często wybierają centra handlowe, to targowiska miejskie są potrzebne z uwagi na dostępność lokalnych produktów oraz przyzwyczajenia mieszkańców. Bezpośredni kontakt klienta ze sprzedawcą, możliwość rozmowy i wyboru odpowiedniej jakości towaru sprawiają, że lokalne bazarki stają się nie tylko miejscem handlowych transakcji, ale przede wszystkim miejscem spotkań i integracji lokalnej społeczności.

Budowa pawilonów handlowych to część większego projektu. Zakłada on między innymi rewitalizację zdegradowanej części miasta. Inwestycja jest dofinansowywana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Całkowita wartość projektu to ponad 12 milionów złotych, z czego dofinansowanie wynosi ponad 9 milionów zł.

od 7 lat
Wideo

Nowi ministrowie w rządzie Donalda Tuska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna