I liga siatkówki. Rezerwowi dali impuls. Ślepsk na podium

11.11.2017 krakowul. piastowska 26 pilka siatkowa mezczyzn i liga klub sportowy agh krakow - mecz ks agh krakow - slepsk suwalki 3-1n/z roman kacki (nr 06, agh)fot. andrzej wisniewski / polskapresse / dziennik polski Andrzej Wisniewski / Polskapresse
Po trzeciej wygranej z rzędu Ślepsk Suwałki awansował na trzecie miejsce.

Suwalczanie bez straty seta pokonali u siebie aspirujący do awansu zespół Stali Nysa. Decydujący dla losów spotkania był drugi set. Gospodarze przegrywali już 1:8 i wtedy trener Dima Skorij zdecydował się na szereg zmian. I to właśnie wprowadzeni Wojciech Winnik, Witalij Szczytkow, Łukasz Szarek, czy Mateusz Laskowski zaczęli odrabiać straty. Winnik, który wrócił do gry po kontuzji skutecznie atakował, Szczytkow bardzo dobrze rozgrywał, a Szarek i Laskowski popisywali się trudnymi zagrywkami. Ponadto z kontuzją zszedł jeden z lepszych zawodników Stali Dawid Bułkowski. Ślepsk szybko zniwelował różnicę, a w końcówce po bloku i zbiciu Jana Lesiuka wygrał 25:23.
– Dobrze i równo zagrał cały zespół, czego czasami nam brakowało w poprzednich meczach – mówi Kamil Skrzypkowski, przyjmujący Ślepska. – Trener zdecydował się na zmiany i dobrze.

W trzecim secie suwalczanie kontynuowali dobrą grę i od połowy seta zaczęli budować przewagę. Ostatecznie wygrali 25:19 i cały mecze 3:0.
– Przede wszystkim konsekwentnie omijaliśmy zagrywką libero i to był kłopot dla Stali – twierdzi Skrzypkowski.
W tym tygodniu Ślepsk rozegra dwa mecze. W środę na wyjeździe z TSV Sanok i w sobotę u siebie z MKS Wałbrzych.

Ślepsk Suwałki – Stal Nysa 3:0 (25:21, 25:23, 25:19)
Ślepsk
: Lesiuk, Skrzypkowski, Sasak, Hunek, Rudzewicz, Gonciarz, Filipowicz (libero) oraz Szczytkow, Sapiński, Szarek, Winnik, Laskowski, Krupiński (libero).

Inne wyniki 16. kolejki: SMS PZPS Spała – KPS Siedlce 1:3, AZS Częstochowa – TSV Sanok 3:1, Olimpia Sulęcin – MKS Aqua Zdrój Wałbrzych 3:0, Lechia Tomaszów Mazowiecki – AZS AGH Kraków 3:0, Norwid Częstochowa – Krispol Września 3:1.