I liga. Wigry Suwałki znowu z kompletem punktów

Wigry Suwałki w drugim meczu w tym roku zdobyły komplet punktów. Tym razem w meczu u siebie drużyna Artura Skowronka pokonała 2:0 Pogoń Siedlce. Gole po przerwie zdobyli Artur Bogusz i Mariusz Rybicki.

W pierwszych minutach jednak suwalczanie mieli spore kłopoty. Pogoń grając wysokim pressingiem zaskoczyła gospodarzy i już w czwartej minucie blisko zdobycia gola był Dariusz Zjawiński. Gospodarzom bardzo rzadko udawało się przejść na połowę gości. Dopiero po upływie około 20 minut gra wyrównała się, a w końcówce pierwszej połowy to nawet Wigry osiągnęły przewagę. Najlepszą okazję na zdobycie gola w pierwszej połowie miał Damian Gąska, który z 13 metrów uderzył tuż obok słupka.

W drugiej połowie Wigry często gościły pod bramką rywali. W 56 minucie do siatki trafił Patryk Klimala, ale sędzia odgwizdał spalonego. Wynik otworzył w 62 minucie Artur Bogusz, który strzałem z narożnika pola karnego pokonał bramkarza Pogoni. Jedenaście minut później było już 2:0. Patryk Sokołowski podał prostopadłą piłkę do Mariusza Rybickiego, a ten przelobował ją nad wychodzącym z bramki Rafałem Misztalem.

W 83 minucie czerwoną kartką za brutalny faul na Hieronimie Zochu ukarany został Adrian Paluchowski i Pogoń kończyła mecz w osłabieniu, ale wynik już się nie zmienił.

- W pierwszej połowie mieliśmy problemy. Pogoń była bardzo dobrze rozmieszczona na boisku i dobrze budowała atak pozycyjny -
powiedział Artur Skowronek, trener Wigier. - Szczególnie mam tutaj na myśli środkowych pomocników Tomasiewicza i Polkowskiego. Oni robili przewagę w bocznych sektorach i trochę mieliśmy bałagan w naszym układzie obronnym. Dlatego tak nisko graliśmy. Było kilka fragmentów, że Pogoń nas zepchnęła niżej. Ale cieszę się z tego jaką komunikację złapaliśmy z zawodnikami w przerwie i skorygowaliśmy układ w obronie. Więcej operowaliśmy piłką, było więcej wyjścia do piłki, wymiany pozycji. Stwarzaliśmy sobie sytuacje i zasłużenie wygraliśmy drugą połowę i cały mecz.

- W sumie dobrze weszliśmy w mecz - mówił z kolei trener Pogoni Dariusz Banasik. - Przez pierwsze nawet 25 minut zespół realizował założenia. Konstruowaliśmy akcje, stworzyliśmy nawet sytuacje bramkowe. Natomiast im dalej w mecz, było gorzej. Jeszcze w pierwszej połowie zespół Wigier zaczął dominować. W drugiej części szybko dostaliśmy bramkę, potem zaraz drugą i było praktycznie po meczu. Końcówka była nerwowa, bo jeszcze czerwona kartka. Wydaje mi się, że zasłużenie przegraliśmy i trzeba wyciągnąć wnioski. Mamy problem ze skutecznością, że stwarzaniem akcji. W defensywie także rywalom pozwoliliśmy na zbyt wiele. Dopiero jak przegrywaliśmy zespół wziął się do pracy i nawet grając w dziesięciu byliśmy w stanie stworzyć jakąś przewagę.

Wigry Suwałki - Pogoń Siedlce 2:0 (0:0)
Bramki:
1:0 Artur Bogusz 62, 2:0 Mariusz Rybicki 73
Wigry: Hieronim Zoch - Mateusz Spychała, Rafał Remisz, Mateusz Żyro, Artur Bogusz - Serhij Pyłypczuk (76. Robert Obst), Patryk Sokołowski, Damian Gąska, Laurențiu Iorga, Mariusz Rybicki (85. Piotr Kwaśniewski) - Patryk Klimala (60. Mateusz Radecki).
Pogoń: Rafał Misztal - Ziggy Gordon, Mateusz Żytko, Meik Karwot, Jarosław Ratajczak - Dariusz Zjawiński, Piotr Mroziński (82. Andrzej Rybski), Dawid Polkowski, Grzegorz Tomasiewicz (70. Dominik Kun), Michał Bajdur (65. Przemysław Płacheta) - Adrian Paluchowski.
Żółte kartki: Klimala - Polkowski, Płacheta, Karwot.
Czerwona kartka: Paluchowski (83. minuta, Pogoń, za brutalny faul).
Sędziował: Konrad Kiełczewski (Białystok).
Widzów: 1148.

Inne wyniki 21. kolejki: Podbeskidzie Bielsko-Biała - Chojniczanka Chojnice 0:0, Chrobry Głogów - Olimpia Grudziądz 3:2, Stal Mielec - Górnik Łęczna 1:0, Zagłębie Sosnowiec - Miedź Legnica 0:2, Odra Opole - Puszcza Niepołomice 0:0, GKS Katowice - Raków Częstochowa 2:1.