Kamila Popławska grała ze zmiennym szczęściem

(mark)
Kamila Popławska
Kamila Popławska Anatol Chomicz
Młoda białostocka tenisistka 13-letnia Kamila Popławska z Centrum Tenisowego Richi miała ostatnio bardzo pracowite dni uczestnicząc w kilku ważnych turniejach.

Kamila Popławska (CT Richi Białystok) nie miała szczęścia w Halowych Mistrzostwach Polski młodziczek (do lat 14), które rozegrane zostały w Zabrzu. W pierwszych rundach turnieju singlowego i deblowego trafiła na zawodniczki, które docierały do finału mistrzostw zdobywając wicemistrzostwo kraju. I tak w turnieju gry pojedynczej 13-letnia Kamila przegrała z Darią Górską (Olimpia Poznań) 1:6, 6:3, 1:6. Dodajmy, że z poznanianką młoda białostoczanka wygrała w finale styczniowego turnieju w Sobocie koło Poznania, grając bardzo dobry tenis 6:1, 5:7, 6:4. Jednak w Zabrzu górą była utytułowana rywalka, która w 2017 była mistrzynią kraju. Z Darią Górską w Sobocie Kamila Popławska wygrała natomiast turniej deblowy. Na poznaniankę tenisistka Richi trafiła także w lutowym turnieju w Puszczykowie przegrywając w 1/4 finału. W deblu zaś Kamila Popławska zdobyła złoty medal.

W tegorocznych mistrzostwach kraju młodziczek w Zabrzu Kamila zagrała w turnieju gry podwójnej z Klarą Maciejewską (Olimpia Poznań). W I rundzie para ta przegrała z Natalią Łężniak (Olsza), Magdaleną Świerczyńską (Advantage Bielsko-Biała) 3:6, 3:6.
W mistrzostwach w Zabrzu wystąpił także Wiktor Kosowski (UKS Return Łomża). W I rundzie singla przegrał z Goranem Zgołą (AZS Poznań) 1:6, 0:6, a w turnieju deblowym wystąpił z Filipem Bojko z Dwójki Zielona Góra także przegrywając w pierwszym meczu.