Proste sposoby Hutnika na Żubry. Fatalna passa Tura Basket trwa

2018-01-17   bialystok koszykowka zubry tur fot wojciech wojtkielewicz kurier poranny / gazeta wspolczesna
2018-01-17 bialystok koszykowka zubry tur fot wojciech wojtkielewicz kurier poranny / gazeta wspolczesna Wojciech Wojtkielewicz
Wyjazdowe porażki poniosły drużyny Żubrów Białystok i Tura Basket Bielsk Podlaski

Warszawski Hutnik jest bardzo niewygodnym rywalem dla białostockiej drużyny. W pierwszej rundzie w Białymstoku Żubry także przegrały z tą drużyną.

– Hutnik to zespół, grający prostą, ale szybką koszykówkę, opartą na jednym, dwóch podaniach i rzuciem - tłumaczy Tomasz Kujawa, trener Żubrów. – Inna sprawa, że nasza gra defensywna, szczególnie w IV kwarcie, pozostawiała dużo do życzenia.
Hutnik nie leży Żubrom, a do tego zagrał jeszcze z dużym szczęściem. W końcówce czwartej kwarty białostoczanie prowadzili 82:79, a gospodarze mieli tylko sześć sekund na rozegranie akcji. Jednak rzut za trzy punkty Patryka Andresa doszedł celu.
– Andrzej Misiewicz przykleił się do Andresa i wydawało się, że rzut przez ręce nie ma prawa trafić do kosza. Tymczasem piłka odbiła się od tablicy i wpadła – relacjonuje szkoleniowiec Żubrów. – Przyznam szczerze, że ta sytuacja podłamała nas i dogrywka nie wyglądała tak, jakbyśmy sobie tego życzyli i przegraliśmy.

Nie może się przełamać bielski Tur, który zaliczył szóstą porażkę z rzędu. Wciąż grający bez swego lidera Łukasza Kuczyńskiego Tur przegrał 87:97 z rezerwami Startu Lublin. Decydująca była druga kwarta, którą gospodarze wygrali 35:18. Podopieczni Kamila Zakrzewskiego nie potrafili zatrzymać Jakuba Zalewskiego, który zdobył 36 punktów.

Hutnik Warszawa – Żubry Białystok 97:95 (14:20, 17:15, 23:18, 28:29, dogr. 15:13)
Żubry:
Karasiewicz 25, Misiewicz 23, Szczerbatiuk 15, Wróblewski 14, Kalinowski 10, Wielechowski 5, Zabielski 4, Niewiński, Monach.
Start II Lublin – Tur Basket Bielsk Podlaski 97:87 (18:28, 35:18, 25:23, 19:18)
Tur:
Bajtus 23, Marczuk 17, Pisarczyk 10, Mateusz Bębeniec 10, Kus 8, Piesio 8, Jóźwiuk 5, Maciej Bębeniec 3, Kiluk 3.
Inne wyniki 19. kolejki
AZS UJK Kielce – Księżak Łowicz 82:89, ŁKS AZS Łódź – UMCS Lublin 79:74, Stal Stalowa Wola – Rosa Radom 69:56, Sokół Ostrów Mazowiecka – Legia II Warszawa 86:52.