Tur Bielsk Podlaski - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0:4. Rogaci rozstrzelani po zmianie stron

kgol
Normą stały się wysokie porażki Tura Bielsk Podlaski na boiskach trzeciej ligi. Tym razem beniaminek zebrał tęgie lanie w Nowym Dworze Mazowieckim, przegrywając 0:4 ze Świtem.

Wydawało się jednak, że tym razem klęski można było uniknąć. Do przerwy bielszczanie bronili się dzielnie, a nawet sami zdobyli bramkę, tyle że abiter odgwizdał pozycję spaloną. Po stronie Świtu wyborną okazję zmarnował Kamil Wolski, który trafił w słupek.
– Po pierwszej części meczu była zauważalna wyraźna poprawa gry w naszym wykonaniu – podkreśla Jacek Bayer, asystent trenera Pawła Bierżyna.

Po przerwie gospodarze mieli już zdecydowanie lepiej nastawione celowniki. Chwilę po rozpoczęciu gry od środka było 1:0, a do siatki trafił Krystian Pałczyński. W 50. minucie do własnej bramki trafił Mateusz Maliszewski. Później gości dobili Sebastian Cuch i Karol Drwęcki.

– Przeskok z czwartej ligi na razie okazał się dla chłopaków zbyt duży. W wyższej klasie rozgrywkowej grają już zawodnicy, którzy żyją z piłki. Widać, że boiskowej rutyny brakuje nam w sytuacji, kiedy jako pierwsi tracimy gola – podsumowuje Bayer.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Tur Bielsk Podlaski 4:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Pałczyński 46, Maliszewski 50-samobójcza, Cuch 59, 4:0 Drwęcki 88.
Tur: Dziedzic - Maliszewski, Porębski, A. Kosiński, K.Kosiński, Łochnicki, Drażba (60. Popiołek), Lewczuk (80. Nakielski), Radecki, Kulikowski, Zieniewicz (85. Fiedorowicz).