Warmia rozpędza się. Czwarta wygrana Wilczków

los, kgol
Warmia Grajewo pokonała u siebie 3:1 MKS Mielnik. Swietnie radzą sobie ekipy Dębu Dąbrowa Białostocka i Wissy Szczuczyn, które wygrały już po pięć spotkań.

Warmia Grajewo - MKS Mielnik 3:1 (1:1)
Bramki: 1:0 Piotr Chyliński 13, 1:1 Dominik Polak 14, 2:1 Mateusz Cybulski 53, 3:1 Dawid Kondratowicz 83.
Warmia: Sobolewski - Mirva (86. Polakowski), Krupa (73. Sypytkowski), Mikucki, Edison, Domurat, Kozikowski, Stankiewicz, E. Zarzecki (46. Randzio), Cybulski, Chyliński (70. Kondratowicz).
MKS Mielnik: Zalewski - Treszczotko, Karpiszuk, Pawluczuk, Polak (76. Gronowski), Żornaczuk, Borzym (86. Ilczuk), Śledziewski (59. Smorczewski), Andryszek (65.Iwaniuk), Przybylski.
Żółte kartki: Pawluczuk, Golonko, Polak (Mielnik).
Sędzia: Radosław Jemielity (Łomża)
Widzów: 100.

Miało być 5:0, krzyczały po meczu wyraźnie zdegustowane dwie fanki Wilków. Było tylko 3:1, a mecz z beniaminkiem był najsłabszym, jaki grajewianie w czterech ostatnich meczach rozegrali na własnym boisku. W drużynie gospodarzy dobry mecz rozegrał weteran Maksym Mirva, poniżej oczekiwań zagrali bramkarz Łukasz Sobolewski i napastnik Rafał Kozikowski.

Od początku meczu przeważali gospodarze . W 13 minucie, precyzyjne podanie Marcina Mikuckiego zamienił na bramkę Piotr Chyliński. Nie umilkły ostatnie brawa, a goście wyrównali. Po wznowieniu gry i wielkim zamieszaniu na polu karnym Warmii przytomnie zachował się Dominik Polak, który piłkę odbitą od słupka skierował do bramki. Wyrównana gra toczyła się do 30. minuty. Potem przeważali goście, a szansy na strzelenie bramki nie wykorzystali Łukasz Golonko (dwukrotnie), Jakub Andryszko i Łukasz Pawluczuk. Ciekawostką było … 6 kolejnych rzutów rożnych wykonywanych przez gości.

Druga połowa przebiegała pod dyktando gospodarzy. Po raz drugi w tym sezonie piękną bramkę zdobył Mateusz Cybulski. Po podaniu Janusza Stankiewicza, zdobył „szczupakiem” drugą bramkę. Przypomnijmy, że w meczu z Wigrami Suwałki, zdobył bramkę strzałem z 50. metrów. W 57. minucie idealnej sytuacji (szkolny błąd Sobolewskiego) nie wykorzystał Andrysz. Wynik meczu w 83 minucie ustalił Dawid Kondratowicz, który wykorzystał zagranie Kozikowskiego. To pierwsza bramka dla Warmii zdobyta przez młodego, utalentowanego napastnika pozyskanego z Pojezierza Prostki.

Artur Dakowicz (trener Warmii): Nie ukrywam, że to ciężko, ale zasłużenie wywalczone trzy punkty. Zwracałem uwagę, że Mielnik, to nie chłopiec do bicia. Pokazali to w pierwszej połowie. W drugiej połowie byliśmy wyraźnie lepsi. Komplet punktów, w czterech ostatnich meczach, to dobry prognostyk przed dalszą rywalizacją.

Biebrza Goniądz - Magnat Juchnowiec Kościelny 1:1 (0:1).
Bramki: 0:1 Suszczyński 40, 1:1 K. Purta 83.
Biebrza: Jendruczek - K. Purta, Dziekoński, Cybulko, Wojno (70. Dekarz), Kulikowski, Cieciorko, Tumicz, Trusiewicz (81. Kobyliński), Staśkiewicz (45. Kramkowski), M. Purta (46. Świerzyński).
Magnat: Szumkowski - Kużel, Kalisz, Markiewicz, P. Suszczyński, A. Suszczyński, Szymaniuk, Tymiński, Jaromiński (80. Karpowicz), Zielinko, Hruświcki.

Konrad Chmielewski (prezes Biebrzy Goniądz): Po stylu, jaki zaprezentowaliśmy w tym meczu, można być zadowolonym z tego remisu. Mieliśmy pewne problemy kadrowe przed meczem, ale to nas w żaden sposób nie usprawiedliwia. Goście też nie zaprezentowali niczego specjalnego. Głównie długie piłki za naszych obrońców, a poza tym sporo walki, szarpanej gry. Wykorzystali nasze gapiostwo w tyłach.

Wissa Szczuczyn - Sparta Augustów 2:1 (2:1)
Bramki: 0:1 Sobolewski, 1:1 Zambrowski 19, 2:1 Ulman 37 z karnego
Wissa: Ulman - Roszkowski (90. Zmierczak), Włoch, Guzowski, Betko, Ciereszko, Speichler, Tomar, Zambrowski, Marcinkiewicz (68. Makal), Sowa, (60. Waszkiewicz).
Sparta: Putra - Paciorkowski, Kopiczko (57. Chabasiński), Warakomski, Knoch, Harasim, Grzesiukiewicz, Lewkiewicz, Mickiewicz, Wielgat (72. Grajewski), Sobolewski.

Robert Speichler (trener Wissy Szczuczyn): Wynik zdecydowanie nie odzwierciedla tego, co działo się na boisku. Stworzyliśmy w tym meczu tyle sytuacji, że goście powinni czuć się zadowoleni, że wyjechali tylko z bagażem dwóch goli. W pierwszej połowie praktycznie jedyny ich wypad pod nasze pole karne skończył się golem dla nich. Natomiast u nas akcje zawiązywały się dobrze. Dużo wrzutek z bocznych sektorów boiska, sporo strzałów. Trochę zadanie utrudniała nam murawa. Boisko delikatnie mówiąc tego dnia pozostawiało wiele do życzenia.

Wigry II Suwałki - KS Wasilków 3:1 (2:0).
Bramki: 1:0 Gużewski 23, 2:0 Klimala 33, 2:1 - Naliwajko (60), 3:1 Radaszkiewicz 77
Wigry II: Zoch - T. Stasiński, Piekarski, Wasilewski, Szczerbowski (60. Kubas), Żybura (46. P. Stasiński), Rusiak, Gużewski, Wołkowicz, Bil (65. Perka), Klimala (65.Ołów).
KS Wasilków: Nowajczyk - Małyszko (70. Śliwowski), Naliwajko, Dąbrowski (20. Milewski), Wojciechowski, Cichoński, Dudziński, Langa, Nasuto (46. Rybnik, 72. Rybakowski), Panek, Pawłowski).

Artur Woroniecki (trener KS Wasilków): Wigry prezentują świetny futbol. To zespół dynamiczny, z szybkimi piłkarzami. Rywale byli na nas bardzo zdeterminowani i w pierwszych trzydziestu minutach nie potrafiliśmy wyjść z własnej połowy. O to mam największe pretensje do swoich zawodników. Bramki sprezentowaliśmy sami. Goście w sytuacjach, która sami sobie tworzyli, nie potrafili strzelić goli. Dopiero przy naszych pomyłkach byli już bezlitośni.

Dąb Dąbrowa Białostocka - Pogoń Łapy 2:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Dzitkowski 7, 2:0 Orpik90.
Dąb: Bondziul - Fiedorowicz, Dzitkowski, Czerniawski, Sujeta, Sobolewski, Sołowiej (70. Greś), Tochwin, Słoma, Żero (90. Dudziuk), Orpik.
Pogoń: Łapiński - Płoński, Turowski, Hryniujk, Kotlewski, Roszkowski, Sipko, Mrowiński, Kulikowski, Malinoś (55. Ożarowski), Sawicki (77. Kuźmicki).

Sparta 1951 Szepietowo - Orzeł Kolno 3:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Antoniak 55, 2:0 Bańkowski 65, 3:0 Gołaszewski 70.
Sparta : Bartoszuk - Olszewski ( 70. Jamiołkowski, Wilczko, Antoniak, Fiedorczuk (82. Dąbrowski), Bańkowski, Lisowski, Dłuski, Godlewski, Gołaszewski, Kowalczyk (70. Wiśniewski).
Orzeł: Bikowski - Sokołowski, Brzeziński, Osowski, Jurczyk, Grala, Brzeziński, Łazarczyk, Sadłowski, Gwiazda. Na zmiany wchodzili: Merko, Piwko.

KS Michałowo - Ruch Wysokie Mazowieckie 0:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Bondziul 6, 0:2 Styś 90.
KS Michałowo: Kucharczyk - Konończuk, Małyszko, Rybołowicz, Gajewski, Tchórznicki, Grabowski, Tomczyk (70. Andruszko), Bayer (75. Weremczuk). Stolik, Kondracki.
Ruch: Dobreńko - Kujawa, Kondraciuk, Pasko, Sawicki (70. Brokowski), Styś, Stypułkowski, Grochowski (75. Borowik), Faszczewski, Bondziul, Janik (60. Rogowski).

Mykoła Dremluk (trener Ruchu Wysokie Mazowieckie): Tym razem napotkaliśmy zacięty opór zdeterminowanego rywala. Udało się rozstrzygnąć losy meczu w samej końcówce. Cieszymy się z kolejnego zwycięstwa i liczymy, że ta passa będzie trwała.

Po sześciu kolejkach na czele tabeli z kompletem punktów jest Ruch. Tuż za nim w grupie pościgowej jest Dąb i Wissa, które wygrały po pięć spotkań.

W ogonie stawki pozostaje MKS Mielnik i Promień Mońki, który jak na razie legitymuje się zerowym dorobkiem. Ci ostatni szansę na pierwsze punkty i poprawę pozycji w tabel będzie miał w środę, kiedy to zmierzy się w Siemiatyczach z Cresovią.