Wissa straciła punkty. Przerwana seria KS Wasilków [zdjęcia]

kpot, los
Mecz IV ligi Wissa Szczuczyn - Orzeł Kolno
Sześć bramek padło na grząskim boisku w Szczuczynie. Walcząca o mistrzostwo Wissa, niespodziewanie zremisowała z walczącym o utrzymanie Orłem Kolno 3:3 (2:1).

Mecz trzymał kibiców w napięciu do ostatnich sekund (w doliczonym czasie gry obie drużyny nie wykorzystały doskonałych sytuacji do zdobycia bramki).

Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando gospodarzy. Ich atutem była większa umiejętność gry na grząskim boisku. Łatwość w rozgrywaniu akcji ofensywnych zaowocowała bramkami. Już w 21. minucie Wissa prowadziła 2:0, po golach Wojciecha Łapińskiego i Adriana Włocha. Goście ograniczali się do nielicznych kontrataków. Po jednym z nich kontaktową bramkę zdobył Robert Brzeziński.

Po wznowieniu gry wszędobylski Wojciech Łapiński, zdobył swoją drugą bramkę. Jego strzał z 10 metrów pod poprzeczkę był nie do obrony. Wysokie prowadzenie uśpiło gospodarzy, którzy wyraźnie spuścili z tonu. Goście to wykorzystali. Zaczęli zdecydowanie atakować i doprowadzili do wyrównania. W 53. minucie bramkę kontaktową strzelił Adrian Gwiazda. Wynik meczu ustalił Damian Łazarczyk, strzałem z rzutu wolnego.

Zadowolenia z gry swoich podopiecznych nie krył Ireneusz Piwko, trener Orła Kolno.
– To cenny, niespodziewanie zdobyty punkt. Wissa zawiodła, obawialiśmy się, że „zniszczy” nas fizycznie. Gramy młodym składem. Na boisku zaprezentowało się 8. młodzieżowców. Poradzili sobie doskonale, nie poddali się. Przy niekorzystnym wyniku, walczyli do końca i mimo że zremisowali to… tak naprawdę zwyciężyli.

Sensacją kolejki była porażka Wasilkowa z Michałowem 0:2. Wynik po dobrze wykonanym rzucie rożnym otworzył Tomasz Owerczuk.

– Ten gol sprawił, że z początkiem drugiej połowy mieliśmy mały kryzys. Goście naciskali, ale udało nam się przetrwać. A nawet podwyższyć i tak zakończyć mecz. Zagraliśmy dobre spotkanie i zrobiliśmy sobie miły prezent – przedstawia Grzegorz Szymański, trener Michałowa.

To była pierwsza porażka Wasilkowa od 16 września 2017 roku. Co ciekawe Michałowo urwało punkty faworytowi również w pierwszym starciu, kiedy zremisowało 1:1.

W meczu dwóch beniaminków rezerwy Wigier Suwałki pokonały MKS Mielnik 1:0. Autorem trafienia za trzy oczka był Kacper Cimochowski.

– To było ważne zwycięstwo. Zmotywowało nas też do jeszcze większej pracy, której efekt mam nadzieję będzie widać w środę w ćwierćfinale Okręgowego Pucharu Polski z trzecioligowym ŁKS 1926 Łomża – mówi Kamil Lauryn, trener suwalczan.

Skromne zwycięstwo 1:0 odniósł też MKS Ruch Wysokie Mazowieckie z Cresovią Siemiatycze. Jedyną bramkę zdobył Adrian Mleczek.

Wyniki 20 kolejki:
Wissa Szczuczyn – Orzeł Kolno 3:3 (2:1)
Bramki:
1:0 Wojciech Łapiński 3, 2:0 Adrian Włoch 21, 2:1 Robert Brzeziński 31, 3:1 Wojciech Łapiński 47, 3:2 Adrian Gwiazda 53, 3:3 Damian Łazarczyk 81.
KS Michałowo – KS Wasilków 2:0 (1:0).
Bramki:
1:0 Owerczuk (41), 2:0 Wołczyński (58).
Cresovia Siemiatycze - MKSRuch Wysokie Mazowieckie 0:1 (0:1).
Bramka:
Mleczek (20).
Magnat Juchnowiec – Sparta Augustów 2:2 (1:1).
Bramki
: 0:1 Krupiński (1), 1:1 Fabiszewski (30), 1:2 Krupiński (58), 2:2 Jaromiński (63).
Dąb Dąbrowa Białostocka - Promień Mońki 2:1 (2:1).