Piotr Łobodziński wygrał prawie w chmurach

Czytaj dalej
(lis)

(lis)

Piotr Łobodziński z LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża wygrał najdłuższy w historii bieg towerrunning. Po raz pierwszy w historii tej dyscypliny zdarzyło się, że uczestnicy mieli w pionie do pokonania ponad pół kilometra.

Areną zmagań była mierząca sobie 632 metrów Shanghai Tower. Zawodnicy mieli do pokonania jednak „tylko” 119. pięter. Na linii startu pojawiła się czołówka światowego towerrunningu z Piotrem Łobodzińskim na czele. Jako lider Pucharu Świata zawodnik „Prefbetu” jako pierwszy pokonał trasę. I później czekał na wyniki, gdyż zawodnicy startowali w 30 sekundowych odstępach czasowych. Polak na mecie o niespełna sekundę pokonał Niemca Christiana Riedla. Trzecie miejsce przypadło Australijczykowi - Markowi Bournowi.