Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Trenerzy tacy jak my

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Większość czwartoligowców trenują instruktorzy i amatorzy. Tylko w dwóch klubach podlaskiej IV ligi pracują trenerzy, którzy mogliby prowadzić zespoły I i II ligi.
  Pierwszy to Tadeusz Siejewicz - jedyny na Podlasiu posiadacz licencji UEFA Pro, którą uzyskał po ukończeniu Akademii Trenerów PZPN. Szkoleniowiec Warmii - jak na razie - nie miał szansy na pracę wyżej niż w III lidze. Doświadczenia w I i II lidze ma za to trener I klasy Grzegorz Szerszenowicz (Sparta Augustów).
  Tylko 5 podlaskich klubów zatrudnia trenerów z II klasą. Trzech ma spore doświadczenie w tej roli (Zbigniew Skoczylas, Jerzy Bołtuć i Bohdan Kucharski). Natomiast Piotr Pawluczuk i Damian Sypek trenerami są od niedawna, łącząc to z grą.
  W 7 klubach IV ligi pierwsze drużyny prowadzą piłkarscy instruktorzy. Większość to byli znani piłkarze (Dariusz i Jacek Bayer, Arkadiusz Piwko, Sławomir Sasinowski ), którzy dopiero planują uzyskanie trenerskich szlifów.
  W dwóch klubach szkoleniowcy nie posiadają nawet stopnia instruktora. W Krypnie Ludwik Cylwik jest w trakcie kończenia kursu, a w Sejnach grający trener Krzysztof Gliński (przepisy PZPN nakazują, by zespół w IV lidze prowadził co najmniej instruktor) musi korzystać z pomocy Andrzeja Ejdulisa, piłkarza z tytułem instrukto
  (PS)

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Polecamy

   "Między nami dziewczynami". Poradnik dla mam i córek

   Lupus Media - białostocka agencja podbija rynek reklamowy

   Lupus Media - białostocka agencja podbija rynek reklamowy

   Dożynki 2017 - zobacz dodatek

   Dożynki 2017 - zobacz dodatek

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Gry On Line - Zagraj Reklama