Aktualizacja:

Radomiak w czterech meczach zgromadził pięć punktów. Ostatnie dwa spotkania z KSZOi Kujawiakiem kończyły się pechowymi remisami (2:2 i 1:1). W tym drugim spotkaniu w barwach zielono-białych zadebiutował Rafał Szwed. Z miejsca stał się mocnym punktem zespołu.
    - Miałem grać od początku sezonu, ale wyjechałem na Cypr - tłumaczy 32-letni obrońca. - Tam nieoczekiwanie pojawiły się problemy ze znalezieniem klubu i wróciłem do Radomia. Zagrałem z Kujawiakiem i czuję po tym spotkaniu wielki niedosyt. Powinniśmy to wygrać. Trzy punkty uciekły nam sprzed nosa. Teraz walczyć o nie będziemy w Białymstoku.
    Praktycznie każdy piłkarz przed meczem mówi to samo - "walczymy o zwycięstwo" - ale w ustach Szweda nie brzmi to jak wyświechtany slogan.
    - Mamy naprawdę niezłą drużynę. Wiem, że Jaga jest pewniakiem do awansu, ale Radomiaka naprawdę stać na wygraną. To będzie przykra niespodzianka dla kibiców Jagiellonii i zaskoczenie dla dziennikarzy, ale nie dla mnie. Przyjeżdżamy do Białegostoku po trzy punkty - zapowiada radomski defensor.
    Szwed ma miłe wspomnienia ze stolicy Podlasia. W poprzednim sezonie reprezentując barwy Widzewa w meczu z żółto-czerwonymi zdobył gola. Spotkanie, które rozegrane zostało jeszcze na Jurowieckiej, zakończyło się remisem 1:1.
    - Teraz znowu strzelę wam bramkę! Jak przychodzę do nowej drużyny, to zawsze staram się coś "ukłuć". W meczu z Kujawiakiem jeszcze się nie udało. Nie pozostaje mi zatem nic innego, jak trafić do siatki Jagiellonii - wyjaśnia swoją strategię zawodnik Radomiaka. Dodaje przy tym, że nie będzie miał żadnych skrupułów wobec swoich przyjaciół grających w Jadze.
    - Z Arkiem Kubikiem znamy się z Widzewa, Jackiem Chańko jeszcze ze Stomilu Olszyn, a Robertem Kolasą z czasów gry w Górniku Zabrze. Fajnie spotkać się z kumplami, ale na boisku każdy z nas walczył będzie na całego - kończy Szwed.