Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  To Hetman jest najlepszy

  To Hetman jest najlepszy

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Andrzej Liczik, Paweł Głażewski, Krzysztof Zimnoch oraz Grzegorz Kiełsa - to mistrzowie Polski w boksie Anno Domini 2005. Pięściarze białostockiego Hetmana podbili Polskę. Ale według PZB w klasyfikacji klubowej zwyciężył PKB Poznań. I nie ma żadnego znaczenia, że na jego koncie znalazły się tylko dwa krążki z najcenniejszego kruszcu.
  W każdej mistrzowskiej imprezie jest tak, że o miejscu w klasyfikacji medalowej decydują na pierwszym planie złote medale. Ale w polskim boksie musi być inaczej. Tutaj liczy się zsumowana liczba wszystkich krążków. Dzięki takiemu podejściu to PKBPoznań zwyciężył w klasyfikacji klubowej bokserskiego championatu.

  Siedmiu z dziewięciu

  Ale dla nas wygranym jest Hetman. Trener Jan Żyliński przyjechał do Płońska z dziewięcioma zawodnikami. Siedmiu z nich stanęło na podium. "Hetmański" dorobek to - obok wspomnianych czterech złotych medali - także dwa srebrne (Mirosław Nowosada, Marcin Łęgowski) oraz jeden brązowy (Piotr Sielawa).
  We wczorajszych finałach jako pierwszy z białostoczan walkę na swoją korzyść rozstrzygnął w kategorii 57 kg Andrzej Liczik. Nasz olimpijczyk nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem Mariusza Jaszowskiego (AKSStrzegom). Liczik wygrał 52:16. Został wybrany też na najlepszego technika turnieju.
  Liczik rozpoczął złoty serial, a zakończyli go białostoccy niedźwiedzie, bo tak można chyba powiedzieć o zawodnikach boksujących w najcięższych kategoriach wagowych.
  W wadze półciężkiej Paweł Głażewski pokonał 32:24 Sebastiana Rzadkiewicza (PKBPoznań). - Paweł w Płońsku stoczył trzy pojedynki - mówi Żyliński. - W każdym z nich zaprezentował się naprawdę z bardzo dobrej strony. Moim zdaniem, był jednym z najlepszych pięściarzy tych mistrzostw.
  Dodajmy, że na najlepszego zawodnika wybrano Michała Starbałę (Gwardia Warszawa).
  Kilkanaście minut po sukcesie Głażewskiego ze złota cieszył się Krzysztof Zimnoch (91 kg). Ten w finale wypunktował 40:12 Tomasza Hutkowskiego z Gwardii Warszawa. Problemów ze zwycięstwem nie miał również wracający po kontuzji do pełni formy Grzegorz Kiełsa (+91 kg). W decydującym pojedynku łatwo 31:9 rozprawił się z Marcinem Pryczkiem (Tygrys Elbląg).
  We wczorajszych finałach zaprezentował się jeszcze Mirosław Nowosada (75 kg). Tradycyjnie już jego rywalem był Artur Zwarycz z Gwardii Wrocław. Mirek przegrał minimalnie 21:23. - Od trzeciej rundy goniliśmy wynik. Do zwycięstwa zabrakło po prostu trochę czasu - nie może odżałować Żyliński.
  Srebrny medal zawisł również na szyi Marcina Łęgowskiego (60 kg). Łęgowski do finałowej potyczki z Krzysztofem Szotem nie wyszedł. - Niedawno podczas zgrupowania kadry Marcin doznał groźnej kontuzji - tłumaczy prezes Hetmana Bogdan Kościuczyk. - W Płońsku, po półfinale uraz się odnowił. Zdecydowaliśmy, że nie można ryzykować. Zdrowie jest najważniejsze.
  Dodajmy, że medalowy dorobek Hetmana uzupełnił brąz Piotra Sielawy (64 kg). Nasz młody pięściarz w półfinale uległ 13:29 Piotrowi Olejniczakowi (PKBPoznań).
  Brązowy krążek zdobył również inny białostoczanin Robert Ciulkin (60 kg), który do Płońska pojechał jako niestowarzyszony. Na skutek szczęśliwego losowania znalazł się od razu w półfinale. W nim zmierzył się z Szotem. Musiał przegrać i przegrał 3:65.

  Teraz kadra

  Po mistrzostwach, pięściarze nie mają zbyt wiele wolnego czasu. Praktycznie już dzisiaj w Białymstoku rozpoczyna się zgrupowanie kadry. Podopieczni trenera Ludwika Buczyńskiego przygotowują się do czwórmeczu Białoruś - Litwa - Chiny - Polska, jaki odbędzie się w Mińsku. W reprezentacji znalazło się miejsce dla czwórki "hetmańskich" - Liczika, Nowosady, Zimnocha oraz Kiełsy.
  (KS)

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Polecamy

   "Między nami dziewczynami". Poradnik dla mam i córek

   Lupus Media - białostocka agencja podbija rynek reklamowy

   Lupus Media - białostocka agencja podbija rynek reklamowy

   Dożynki 2017 - zobacz dodatek

   Dożynki 2017 - zobacz dodatek

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Gry On Line - Zagraj Reklama