Paweł Lisiecki

Aktualizacja:

Piłkarze ŁKS-u Browar Łomża pokonali w wyjazdowym spotkaniu 1:0 zespół Mazowsza Grójec. Jedyną bramkę spotkania strzelił Mariusz Marczak.
    Zgromadzeni na stadionie w Grójcu kibice zobaczyli emocjonujące i pełne dramaturgii spotkanie. Już w 3 minucie po rzucie rożnym piłkę uderzoną przez Michała Lewandowskiego z trudem obronił Kamil Ulman.

W 17 minucie podopieczni Jerzego Engela jr przeprowadzili akcję, która zapewniła im zwycięstwo. Paweł Strózik podał do wbiegającego Mariusza Marczaka, który ograł obrońcę i płaskim strzałem w krótki róg pokonał bramkarza Mazowsza.
    Kolejne minuty przyniosły łomżanom sytuacje do podwyższenia prowadzenia. Szanse mieli Rafał Bałecki, Marcin Truszkowski, Rafał Boguski i ponownie Marczak, ale po jego uderzeniu z 30 m piłka trafiła w poprzeczkę.
    Gospodarze w pierwszej połowie najgroźniejszą sytuację stworzyli w 30 min, kiedy potężnie z 25 m huknął Mariusz Solecki. Na szczęście jego strzał na słupek pięknie sparował Kamil Ulman.

Druga odsłona przyniosła jeszcze większe emocje. Obydwa zespoły dążyły do zdobycia bramki i na boisku trwała swoista wymiana ciosów. Groźniej atakowali podopieczni Witolda Mroziewskiego, po strzałach których trzykrotnie piłkę z linii bramkowej wybijał Adam Kamiński. W bramce łomżan znakomicie spisywał się także Ulman, który kilkakrotnie ratował łomżan przed utratą bramki. Ostatnie dziesięć minut to prawdziwe oblężenie bramki biało-czerwonych. Ostatecznie jednak łomżanom udało się dowieźć do końca prowadzenie.

Mazowsze Grójec - ŁKS Browar Łomża 0:1 (0:1)
    Bramki: Marczak (17)
    Mazowsze Grójec: Pusek - A. Kupiec (81 W. Kupiec), Danielewicz, Marcinkiewicz, Dworzańczyk (61 Dukalski), Kołodziejczyk (74 Samoraj), Kowalczyk, Rosłaniec, Czpak, Solecki, Lewandowski.
    ŁKS Browar Łomża: Ulman - Galiński, Grabowski, Kowalski, Kamiński - Strózik, Łukaczyński, Marczak (80 Chioma), Truszkowski (86 Bortnik) - Boguski (90 Bacławski), Bałecki (75 Tyczkowski)
    Żółte kartki: Danielewicz, Marcinkiewicz, Lewandowski (Mazowsze); Bałecki, Łukaczyński, Truszkowski, Kamiński (ŁKS Łomża)
    Sędziował: Piotr Kołodziejski (Katowice)
    Widzów: 500.

Jerzy Engel jr (trener ŁKS):
    - Obydwa zespoły stworzyły znakomite widowisko, którego nie powstydziłyby się drugoligowe boiska. Graliśmy na trudnym terenie i cieszę się z tego zwycięstwa. W I połowie kontrolowaliśmy przebieg wypadków i mogliśmy strzelić więcej bramek. Szkoda, że naszym zawodnikom nie udało się wykorzystać stworzonych sytuacji. Być może to oszczędziłoby nam nerwów w końcówce. Dzisiaj dobrze zagrali wszyscy, ale na szczególne słowa uznania zasługuje Kamil Ulman.

Witold Mroziewski (trener Mazowsza):
    - Według nie tylko mojej oceny dzisiejszy mecz był wspaniałym widowiskiem. Jednak, żeby stworzyć taki spektakl potrzebne są dwa zespoły. Dzisiaj obydwie drużyny udowodniły, że nieprzypadkowo zajmują wysokie miejsce w tabeli. Lepszym okazał się ŁKS, który wykorzystał błąd naszej obrony. W drugiej części uzyskaliśmy przewagę, próbowaliśmy wyrównać i mieliśmy sytuacje ku temu.
    Ale nasze uderzenia doskonale bronił Kamil Ulman, a trzykrotnie piłkę z linii bramkowej wybijał Adam Kamiński. Szkoda, gdyż moi zawodnicy włożyli w spotkanie dużo sił i serca. Myślę, że bardziej sprawiedliwym wynikiem byłby remis. Ale nikt nie powiedział, że piłka jest sprawiedliwa. Wygrywa ten, kto strzeli więcej bramek i potrafi wykorzystać błędy przeciwnika.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.