Mariusz Klimaszewski

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  W Podlaskim Związku Piłki Nożnej nadal trwa sędziowski bałagan. Zarząd nie może wybrać przewodniczącego sędziowskiego wydziału, gdyż wszystkie kandydatury ulegają torpedowaniu przez dwa ścierające się ze sobą nieformalne ugrupowania. Wszystko to przekłada się na złą atmosferę w samym środowisku podlaskich arbitrów, które jest mocno skonfliktowane.
  "Afera" sędziego Adama Jarockiego, który na światło dzienne nie bał się wyjawić próby nacisku ze strony innego arbitra, by ten przychylnie potraktował jedną z drużyn, powoli ucichła. Wydział Dyscypliny Podl. ZPN, któremu przekazano wszystkie dokumenty, jeszcze sprawą się nie zajmował. - Może nastąpi to w najbliższy piątek - tak powiedział nam przewodniczący wydziału Wiesław Młynarczyk.
  Bardzo ślamazarnie idzie także wybór przewodniczącego. Nadzwyczajny zarząd Podl. ZPN, który zebrał się w związku ze wspomnianą sprawą, powierzył tę funkcję Ryszardowi Frejlichowi z Augustowa.
  - Byłem przewodniczącym kilka dni. Do chwili gdy przedstawiłem skład zarządu Wydziału Sędziowskiego, którym bym kierował - powiedział nam niedoszły przewodniczący.
  Niestety, zarządowi nie spodobały się w nim dwa nazwiska: Henryka Szpiczko i Mirosława Kozłowskiego. A bez tych ludzi Frejlich nie chciał kierować podlaskimi arbitrami. Złożył więc rezygnację, która szybko została przyjęta.
  W tej sytuacji członkowie zarządu podlaskiej centrali, na czele z prezesem Witoldem Dawidowskim, zdecydowali wybrać pełnomocnika do czasu wyboru przewodniczącego. Ale i tu pojawiły się rozbieżności. Konkurujący ze sobą Antoni Plona i Tadeusz Siejewicz nie uzyskali w zarządzie większości.
  I tak sprawę wyboru "gwizdka nr 1" na Podlasiu odroczono do kolejnego posiedzenia zarządu, którego terminu jeszcze do wczoraj nie ustalono.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Polecamy

   Najlepsze firmy zatrudniają na Podlasiu. Sprawdź, co czeka na Ciebie

   Najlepsze firmy zatrudniają na Podlasiu. Sprawdź, co czeka na Ciebie

   Lupus Media - białostocka agencja podbija rynek reklamowy

   Lupus Media - białostocka agencja podbija rynek reklamowy

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent