Zwiń

Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

Paweł Lisiecki

Aktualizacja:

ŁKS Browar Łomża nie dał najmniejszych szans zespołowi suwalskich Wigier, wygrywając aż 8:0. Przed meczem piłkarze i kibice minutą ciszy uczcili pamięć tragicznie zmarłych w katastrofie samochodowej licealistów z Białegostoku.
    Przed meczem z ŁKS-em trener suwalczan Marian Geszke powiedział, że w sobotę Wigry pojadą do prawdziwej "jaskini smoka". Nie pomylił się bardzo, ale na pewno nie spodziewał się, że łomżyński smok będzie miał aż tak wielki apetyt na zwycięstwo. 8:0 to prawdziwa deklasacja. A dodajmy, że rozmiary zwycięstwa mogły być jeszcze bardziej okazałe. Suwalczanie mieli trochę szczęścia, bowiem kilkakrotnie poprzeczka ratowała ich przed utratą kolejnych goli.
    Piłkarze Wigier już w 2 minucie stracili pierwszą bramkę.
    Andrzeja Szyszkę pokonał Rafał Boguski. Zawodnik ten okazał się prawdziwym katem suwalczan, aplikując przyjezdnym trzy bramki. Popularny "Dziki" jeszcze w pierwszej połowie zdobył swoją drugą bramkę, a trzecie trafienie dołożył już w drugich 45 minutach.
    Ponadto do bramki Wigier strzelali: Marcin Truszkowski, Jakub Maćkowski, Chioma Chimezie, Paweł Strózik oraz Dawid Wilczewski. - Zaraz po wejściu na boisko dostałem dokładne podanie od Mariusza Marczaka i nie pozostało mi nic innego, jak strzelić bramkę - powiedział Wilczewski.

z ŁKS Browar Łomża - Wigry Suwałki 8:0 (4:0)
    Bramki: Boguski 2, 45, 52, Truszkowski 21, Strózik 36, Wilczewski 57, Maćkowski 77, Chioma 89.
    ŁKS: Ulman - Kamiński, Kowalski (60 Wołczyk), Grabowski, Galiński, Strózik, Łuba (54 Maćkowski), Marczak, Chioma, Boguski (65 Bortnik), Truszkowski (54 Wilczewski).
    Wigry: Szyszko - Kuźma (46 Kubas), Bańkowski (40 Chmielewski), Czereszewski, Sieczkowski, Strzeliński, Trocki, Olbrys (70 Gwaj), Bajko, Lauryn, Ołowniuk (46 Trzaskalski).
    Żółte kartki: Strózik (ŁKS); Trocki (Wigry. Sędziował: Tomasz Pasuniak (Radom). Widzów: ok. 2000

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.