Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

ŁKS Łomża zagrał z Arką Gdynia

Paweł Lisiecki

Aktualizacja:

Korzystając z przerwy w rozgrywkach Orange Ekstraklasy Arka Gdynia rozegrała sparingowy mecz z królami jesieni IIIligi - piłkarzami ŁKS Browar Łomża. Mimo że w spotkaniu przeważali gospodarze (mecz rozegrany został w Gdyni), którzy wygrali 3:1, podopieczni Jerzego Engela jr. pokazali się z bardzo dobrej strony.
    Już w 10 min. bliski pokonania Kamila Bieckiego był Marcin Truszkowski, ale jego strzał o centymetry minął bramkę Arki. To czego w 10 min. nie zrobił Truszkowski, kwadrans później uczynił Rafał Boguski. W polu karnym popularny "Dziki" otrzymał podanie od Mariusza Marczaka, ograł Angela Ginewę i strzałem w krótki róg pokonał bramkarza gospodarzy. To nie była jedyna szansa łomżan w pierwszej połowie. Przy stanie 1:1 Biecki z trudem sparował na róg strzał Pawła Strózika, a w 33 min w boczną siatkę trafił Dawid Wilczewski.
    Strata bramki wyraźnie pobudziła zawodników Arki, którzy od tego momentu zaczęli panować na boisku.
    W 31 min po rzucie wolnym wykonywanym przez Grzegorza Nicińskiego wyrównał Ireneusz Kościelniak. Pięć minut później było już 2:1. Dośrodkowanie Pawła Kaczmarka na bramkę zamienił Kirił Aleksandrow. Wynik spotkania w drugiej połowie ustalił Krzysztof Majda, który strzałem z 25 m nie dał szans Mariuszowi Stawarzowi.
    - Widać, że jest to wyrównana i ułożona drużyna - chwalił po meczu ŁKS trener Arki Wojciech Wąsikiewicz. - Z ciekawością przeglądałem się grze łomżan, którzy prezentują bardzo fajny futbol.
    - Arka zasłużyła dzisiaj na zwycięstwo - powiedział po meczu Engel. - Myślę, że na tle tak mocnego przeciwnika pokazaliśmy ładną, dobrze zorganizowaną i poukładaną piłkę.
    W piątkowym spotkaniu obydwaj trenerzy dali szansę gry rezerwowym. W drużynie ŁKS-u na boisku pojawił się m.in. testowany napastnik Rafał Kaźmierczak, który w tym sezonie zdobył już 4 bramki dla trzecioligowego Gawina Królewska Wola. - Widać, że brakowało mu dzisiaj zrozumienia z zespołem - powiedział po spotkaniu Engel. - Ale pokazał, że potrafi grać w piłkę i będziemy mu się przyglądać.

Arka Gdynia - ŁKS Browar Łomża 3:1 (2:1)
    Bramki: Kościelniak 30, Aleksandrow 36, Majda 55 - Boguski 26
    Arka: Biecki (46 Witkowski) - Kościelniak, Jawny (38 Jakosz), Ginew, Majda (61 Kołodziejski), Pudysiak, Sobieraj, Moskalewicz, Kaczmarek (45 Griszczenko), Niciński, Aleksandrow.
    ŁKS: Ulman (46 Stawarz) - Kamiński (65 Stańczyk), Kowalski, Galiński (55 Wołczyk), Grabowski, Łukaczyński (59 Łuba), Marczak (71 Bortnik), Truszkowski, Strózik (71 Maćkowski), Wilczewski (38 Bacławski, 57 Kazimierczak), Boguski.
    Żółta kartka: Piotr Jawny (Arka)

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.