Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Raz lepiej, raz średnio

  Raz lepiej, raz średnio

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Kadra polskich skoczków zakończyła treningi przed inauguracyjnymi konkursami Pucharu Świata. W fińskim Kuusamo, gdzie w najbliższy piątek rozpocznie się pucharowy sezon, każdy z naszych zawodników oddał po około czterdzieści skoków.
  - Na razie najlepiej prezentują się Marcin Bachleda oraz Robert Mateja. Oni skaczą najrówniej. Adam Małysz lepsze próby przeplata średnimi - powiedział "Współczesnej" rzecznik prasowy Polskiego Związku Narciarskiego Grzegorz Mikuła.
  Mikuła jest w codziennym kontakcie z asystentem trenera kadry Łukaszem Kruczkiem. - W niedzielę zawodnicy oddali po dwadzieścia skoków. W poniedziałek i wtorek po dziesięć. Mamy pewną przewagę nad innymi ekipami. Na przykład Austriacy pierwsze próby przeprowadzili dopiero we wtorek - relacjonuje Mikuła.
  Dzisiaj obiekt zostanie zamknięty. Będzie już przygotowywany do zawodów. Na czwartek zaplanowane są kwalifikacje do piątkowego konkursu.
  Do Finlandii pojechało pięciu zawodników. W kadrze - obok wspomnianych Małysza, Matei oraz Bachledy - znaleźli się również Krystian Długopolski i Kamil Stoch.
  - Ich formę będzie można oceniać po pierwszych konkursach. Zawodnicy mieli dobre warunki do przygotowań. Zapewniony im został sprzęt najwyższej klasy. W tym sezonie nasze kombinezony nie różnią się niczym od tych, jakimi dysponują inne ekipy. Cały czas pracujemy nad prędkością najazdową. Trenerzy i skoczkowie mają nadzieję, że będzie ona większa niż w poprzednim roku - podkreśla Mikuła.
  Konkursy w Kuusamo odbędą się w piątek i sobotę (oba wieczorem).
  (KS)

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Polecamy

   "Między nami dziewczynami". Poradnik dla mam i córek

   Lupus Media - białostocka agencja podbija rynek reklamowy

   Lupus Media - białostocka agencja podbija rynek reklamowy

   Dożynki 2017 - zobacz dodatek

   Dożynki 2017 - zobacz dodatek

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Gry On Line - Zagraj Reklama