Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Zaciśnięte zęby siatkarzy

  Zaciśnięte zęby siatkarzy

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Grudzień to ostatni miesiąc finansowych męczarni Pronaru Hajnówka. W styczniu, na prawosławną gwiazdkę zaczną się regularne wypłaty stypendiów dla siatkarzy. Póki co, żeby w nowy rok wejść w dobrych nastrojach, Pronar bezwzględnie musi pokonać u siebie BBTS Bielsko-Biała.
  Dziś odbędzie się 14. kolejka I ligi. Dla hajnowian ostatnia w tej rundzie, bo spotkanie z 15. rozegrali awansem. Na parkiet wyjdą ponownie 7 stycznia w Bełchatowie przeciwko rezerwom Skry.

  Spłacanie trochę potrwa

  Z pieniędzmi od początku sezonu nie jest różowo. Rozmowy z potencjalnymi sponsorami długo nie przynosiły efektu. Potem pojawił się narewski Pronar, ale zaległości zdążyły narosnąć.
  - Są niewielkie.
  Dla mnie klub zalega tylko jedną wypłatę - mówi Sławomir Gołębski, jeden z zawodników utrzymujących się z gry w siatkówkę w Pronarze. Ci, którzy mają inne źródła dochodów, od początku sezonu praktycznie nie dostają nic. Jednak wszystko ma być sukcesywnie spłacone.
  - Siatkarze są bardzo w porządku. Nie mówią o zaległościach. W rzeczywistości mamy w stosunku do większości 2-3 miesięczny poślizg - przyznaje Marek Antoniuk, dyrektor OSiR-u, a także trener i libero pierwszoligowego zespołu.
  Biednie będzie do końca roku. Od stycznia do OSiR-u zaczną wpływać transze z miasta. Razem z pieniędzmi od sponsorów da to 30 tysięcy złotych miesięcznie.
  - To wystarczy na regularne wypłaty - mówi Antoniuk. - Ale nie będę udawał superoptymisty. Zaległości spłacimy w ciągu kilku miesięcy z dodatkowych pieniędzy. Jak na przykład z 25 tysięcy, które powinniśmy dostać, jako zwrot za projekt unijny związany m.in. z turniejem siatkówki plażowej.

  Potraktowany prądem

  Antoniuk chce poprawić humory jeszcze przed końcem roku i wysupła pewną kwotę na "świąteczne" wypłaty. Będzie za co kupić prezenty, ale żeby wigilijnego karpia zjeść w spokoju, trzeba wygrać dziś z BBTS-em.
  Rywal przed sezonem przebudował skład. Młodzież: 21-letniego wychowanka SUKSS-u Suwałki Rafała Żylińskiego, czy 18-letniego Bartłomieja Piekarczyka, wspomagają doświadczeni środkowy Andriy Bieljajew (32 lata, Ukraina) i 26-letni Słowacki atakujący Peter Tholt. Trenerem jest inny Słowak Jaroslav Vlk. W poprzednim sezonie z zespołem Presova wywalczył mistrzostwo swego kraju.
  BBTS gra nieźle u siebie, ale kiepsko na wyjazdach(skąd my to znamy?). Nawet to trudno będzie jednak wykorzystać. Na pewno nie zagra kontuzjowany Adam Aleksandrowicz, mimo że wczoraj został potraktowany prądem.
  - Byłem na zabiegu na lampach. Noga jest w coraz lepszym stanie, ale cud się nie zdarzy i zagrać nie dam rady - przyznaje kapitan Pronaru.
  To nie wszystkie złe informacje. Barku nie wyleczył jeszcze Kamil Łyczko, a bardzo poobijany jest po ostatnich meczach Marek Antoniuk. Kolano boli Macieja Wołosza i w ostatnim czasie opuścił kilka treningów.
  Jak zauważył trener Jacek Wesołowski: "zdrowi są rozgrywający, środkowi i dwóch atakujących". Nie ma więc w pełni zdrowego przyjmującego. Tym razem trzeba jednak mocno zacisnąć zęby.
  I wygrać.
  Miłosz Karbowski

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Polecamy

   "Między nami dziewczynami". Poradnik dla mam i córek

   Lupus Media - białostocka agencja podbija rynek reklamowy

   Lupus Media - białostocka agencja podbija rynek reklamowy

   Dożynki 2017 - zobacz dodatek

   Dożynki 2017 - zobacz dodatek

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Gry On Line - Zagraj Reklama