(KS)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Uważam, że Damian Staniszewski trafi do Jagiellonii. Jesteśmy bliscy porozumienia - wypalił Janusz Olędzki, od niedawna doradca zarządu ds. transferów. Dziwna to teza zważywszy, że negocjacje między białostockim klubem a menedżerem zawodnika Piotrem Tyszkiewiczem zostały zerwane.
  Sytuacja Staniszewskiego zmienia się jak w kalejdoskopie. Już w ubiegłym tygodniu temat pojawiał się i znikał. Wreszcie w sobotę uzyskano konsensus. Tak przynajmniej się wydawało. We wtorek miało dojść do sfinalizowania umowy i tu pojawił się duży problem.

  Telefony Olędzkiego
  - Owszem, wcześniej uzgodniliśmy warunki finansowe. Uważamy jednak, że muszą być one zależne od formy sportowej, jaką prezentuje piłkarz - powtarza niestrudzenie dyrektor operacyjny Jagiellonii Artur Kapelko (prezes klubu Wojciech Sularz przebywa za granicą). - Pan Tyszkiewicz był innego zdania i rozmowy stanęły w martwym punkcie.
  Ale Tyszkiewicz twierdzi zupełnie co innego. - Działałem fair. Był czas na negocjacje i wszystko ustaliliśmy. Mam dowody na to, że rozmowy zostały zakończone - mówi. Menedżer Staniszewskiego idzie nawet dalej. - W tym, że nie doszło do podpisania kontraktu, niemałą rolę odegrał pan Olędzki. Wykonywał jakieś niejasne telefony do Damiana. Mówił mu, że ma wracać do Włocławka. W czyim imieniu on działa? Już nie wiem o co w tym wszystkim chodzi - irytuje się Tyszkiewicz.

  Dogadamy się!
  Olędzki nie ukrywa, że kontaktował się ze Staniszewskim. - Pytałem, czy chce przejść do Jagiellonii. Usłyszałem, że jest zainteresowany. Myślę, że wkrótce się dogadamy - podkreśla. - Problem leży gdzie indziej. Nie możemy działać w ciemno. Musimy zorientować się, czy zawodnik jest w stanie rozwiązać swój kontrakt. Prawnicy Kujawiaka też przecież działają.
  Tyszkiewicz jednak nie ma wątpliwości. Cytuje dokładną treść jednego z paragrafów umowy. Powołując się na ten przepis, Staniszewski wypowiedział kontrakt Kujawiakowi.
  - Nie działam pod wpływem emocji. Właśnie wysyłam oficjalne pismo do Jagiellonii. Oczekuję na nie oficjalnej odpowiedzi. Chcę wyjaśnienia tej sprawy. Dopóki to nie nastąpi, nie będzie żadnych rozmów - kończy zdecydowanym głosem Tyszkiewicz.
  Niestety, wczoraj nie udało się nam skontaktować z samym Staniszewskim. Jego menedżer zapewnia, że ma już rozwiązaną umowę z Kujawiakiem. Nie będzie też problemów ze znalezieniem dla niego nowego pracodawcy, bo zawodnik ma sporo ofert.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Polecamy

   Najlepsze firmy zatrudniają na Podlasiu. Sprawdź, co czeka na Ciebie

   Najlepsze firmy zatrudniają na Podlasiu. Sprawdź, co czeka na Ciebie

   Lupus Media - białostocka agencja podbija rynek reklamowy

   Lupus Media - białostocka agencja podbija rynek reklamowy

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent