Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  (KS)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Praktycznie w każdym okienku transferowym pojawiają się informacje, że Przemysław Kulig może zmienić klub. Jednak tym razem ulubieniec kibiców białostockiej Jagiellonii jest zdecydowany. Twierdzi, że jeśli otrzyma kuszącą propozycję, to ją wykorzysta. A po obrońcę Jagi ustawia się kolejka chętnych. Wśród nich znajduje się m.in. Górnik Łęczna.
  - Póki nie ma konkretów, nie będę mówił o żadnych klubach - zaznacza Kulig. Przyznaje jednak, że na brak zainteresowania nie narzeka. - W grę wchodzi wiele zespołów. Sam jestem zaskoczony, że aż tak dużo. To nawet miłe. Ileś już lat pracuję na swoje nazwisko. Wiem, że małymi kroczkami zmierzam w dobrym kierunku. Moim celem jest gra w ekstraklasie. Dorosłem do tego i chcę jak najszybciej zadebiutować w pierwszej lidze - dodaje 25-letni zawodnik.

  Nie na tych warunkach
  Kuliga obowiązuje jednak kontrakt z Jagiellonią. Wygasa on dopiero w czerwcu 2007 roku.
  - Ja naprawdę chcę zostać i pomóc Jadze w awansie. Ale nie na tych warunkach, co do tej pory. Wydaje mi się, że udowodniłem, ile jestem wart. Jeżeli klubowi będzie na mnie zależało, to na pewno dojdziemy do porozumienia. Jeśli nie, w kontrakcie mam zagwarantowaną kwotę odstępnego. Nie jest to jakaś wielka suma. Klubom, które chciałyby mnie pozyskać, wydanie takich pieniędzy nie powinno stanowić żadnego problemu - mówi Kulig.

  Raz już się sparzył
  Wydawało się, że piłkarz opuści Białystok już jesienią. Wówczas otrzymał ofertę z Lecha Poznań. Wyjechał do stolicy Wielkopolski i pozostało tylko podpisać umowę.
  - Okazało się jednak, że klub przeżywa duże kłopoty. Zawodnicy po kilka miesięcy nie otrzymywali wynagrodzenia. W Jagiellonii wprawdzie nie mam dużych pieniędzy, ale zawsze płacone są na czas. Nie zmienię przecież warunków na gorsze - tłumaczy. - Teraz jednak mam możliwość wyboru. Tym razem wykorzystam swoją szansę!
  Co to może być za szansa? Kulig nie wymienia nazw zespołów, mówiąc jedynie, że w grę wchodzą kluby stabilne finansowo. Nam udało się ustalić, że zawodnika Jagi w swoim składzie chętnie widziałby Górnik Łęczna. Niedawno do warszawskiej Legii sprzedany został Grzegorz Bronowicki. Po jego odejściu Kulig miałby wypełnić lukę na prawej stronie obrony drużyny Dariusza Kubickiego.
  Fakt zainteresowania ze strony Górnika potwierdza menedżer zawodnika Robert Kiłdanowicz. - Ale to tylko jeden z klubów - podkreśla. - Kilku innych pierwszoligowców też wysoko ceni umiejętności Kuliga.

  Spotkanie z prezesem
  Wszystko powinno rozstrzygnąć się w ciągu najbliższych dni. Dzisiaj Kiłdanowicz ma spotkać się z prezesem Jagiellonii Wojciechem Sularzem. - Byłoby świetnie, gdyby Przemek został w Jagiellonii, ale na chwilę obecną niczego nie można wykluczyć - kończy menedżer piłkarza.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Polecamy

   "Między nami dziewczynami". Poradnik dla mam i córek

   Lupus Media - białostocka agencja podbija rynek reklamowy

   Lupus Media - białostocka agencja podbija rynek reklamowy

   Dożynki 2017 - zobacz dodatek

   Dożynki 2017 - zobacz dodatek

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Gry On Line - Zagraj Reklama