(KS)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Trzeba stawiać sobie wysokie cele - mówi Dariusz Kulesza. Dzisiaj zawodnik białostockiej Juvenii udaje się w podróż do Merkureaciuk. W tej rumuńskiej miejscowości zamierza walczyć o podium mistrzostw świata juniorów w short tracku.
  O medal będzie niesamowicie ciężko, bo na starcie zamelduje się cała łyżwiarska czołówka. Ale Darek nie jest bez szans. Wszystko wyjaśni się w najbliższy weekend.

  Nie czuje respektu
  - Najgroźniejsi będą Azjaci, Koreańczycy i Chińczycy. Mocni są Francuzi oraz Kanadyjczycy. Ale jestem w stanie nawiązać z nimi równorzędną walkę - podkreśla pewnym głosem Kulesza.
  I wie co mówi. Już kilka tygodni temu błysnął wysoką formą. W połowie grudnia, w otwartych mistrzostwach Słowacji na dystansie 500 m pobił rekord Polski seniorów (wynik 42,16).
  - Taki wynik zagwarantowałby mi także wysokie miejsce na mistrzostwach w Rumunii. Stać mnie na szybką jazdę. Czuję, że jestem w formie. Potrzebuję trochę szczęścia, a będzie dobrze - dodaje.
  A los nie okazał się łaskawy podczas poprzedniego championatu. Wprawdzie na 500 m białostoczanin zajął wysokie, ósme miejsce, ale... - W półfinale zaliczyłem upadek. Gdyby nie to, mogło być dużo, dużo lepiej - wzdycha łyżwiarz Juvenii.

  Olimpijskie kwalifikacje
  Ale wszystko jeszcze przed nim. Ten rok może należeć do Kuleszy. Teraz liczymy na jego dobry start w Rumunii, a potem (20-22 bm.) czekamy na miłe wieści z mistrzostw Europy, które odbędą się w Krynicy. Ale najważniejsze są igrzyska olimpijskie. Tam polski short track będzie reprezentował jeden zawodnik. Oprócz Kuleszy kandydatami do wyjazdu do Turynu są: Karol Bobowicz oraz Jakub Jaworski. Obaj reprezentują obecnie barwy AZS Politechniki Opolskiej. Przypomnijmy, że do niedawna Jaworski jeździł jeszcze pod szyldem Juvenii.
  - Kto wyjedzie na igrzyska, okaże się po mistrzostwach w Krynicy - wyjaśnia Kulesza. - Teraz koncentruję się tylko na najbliższych zawodach.
  Darek może liczyć w Merkureaciuk na wsparcie klubowych kolegów. Z Jaworskim znają się przecież jak łyse konie. W światowym championacie weźmie udział także dwójka innych zawodników Juvenii. To Patrycja Maliszewska oraz Roman Izbicki. Wszyscy skończyli wczoraj zgrupowanie w Opolu. Noc z wtorku na środę spędzili w Warszawie, skąd udali się do Rumunii.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Polecamy

   Najlepsze firmy zatrudniają na Podlasiu. Sprawdź, co czeka na Ciebie

   Najlepsze firmy zatrudniają na Podlasiu. Sprawdź, co czeka na Ciebie

   Lupus Media - białostocka agencja podbija rynek reklamowy

   Lupus Media - białostocka agencja podbija rynek reklamowy

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent