Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  (KS)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Trzeba stawiać sobie wysokie cele - mówi Dariusz Kulesza. Dzisiaj zawodnik białostockiej Juvenii udaje się w podróż do Merkureaciuk. W tej rumuńskiej miejscowości zamierza walczyć o podium mistrzostw świata juniorów w short tracku.
  O medal będzie niesamowicie ciężko, bo na starcie zamelduje się cała łyżwiarska czołówka. Ale Darek nie jest bez szans. Wszystko wyjaśni się w najbliższy weekend.

  Nie czuje respektu
  - Najgroźniejsi będą Azjaci, Koreańczycy i Chińczycy. Mocni są Francuzi oraz Kanadyjczycy. Ale jestem w stanie nawiązać z nimi równorzędną walkę - podkreśla pewnym głosem Kulesza.
  I wie co mówi. Już kilka tygodni temu błysnął wysoką formą. W połowie grudnia, w otwartych mistrzostwach Słowacji na dystansie 500 m pobił rekord Polski seniorów (wynik 42,16).
  - Taki wynik zagwarantowałby mi także wysokie miejsce na mistrzostwach w Rumunii. Stać mnie na szybką jazdę. Czuję, że jestem w formie. Potrzebuję trochę szczęścia, a będzie dobrze - dodaje.
  A los nie okazał się łaskawy podczas poprzedniego championatu. Wprawdzie na 500 m białostoczanin zajął wysokie, ósme miejsce, ale... - W półfinale zaliczyłem upadek. Gdyby nie to, mogło być dużo, dużo lepiej - wzdycha łyżwiarz Juvenii.

  Olimpijskie kwalifikacje
  Ale wszystko jeszcze przed nim. Ten rok może należeć do Kuleszy. Teraz liczymy na jego dobry start w Rumunii, a potem (20-22 bm.) czekamy na miłe wieści z mistrzostw Europy, które odbędą się w Krynicy. Ale najważniejsze są igrzyska olimpijskie. Tam polski short track będzie reprezentował jeden zawodnik. Oprócz Kuleszy kandydatami do wyjazdu do Turynu są: Karol Bobowicz oraz Jakub Jaworski. Obaj reprezentują obecnie barwy AZS Politechniki Opolskiej. Przypomnijmy, że do niedawna Jaworski jeździł jeszcze pod szyldem Juvenii.
  - Kto wyjedzie na igrzyska, okaże się po mistrzostwach w Krynicy - wyjaśnia Kulesza. - Teraz koncentruję się tylko na najbliższych zawodach.
  Darek może liczyć w Merkureaciuk na wsparcie klubowych kolegów. Z Jaworskim znają się przecież jak łyse konie. W światowym championacie weźmie udział także dwójka innych zawodników Juvenii. To Patrycja Maliszewska oraz Roman Izbicki. Wszyscy skończyli wczoraj zgrupowanie w Opolu. Noc z wtorku na środę spędzili w Warszawie, skąd udali się do Rumunii.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Polecamy

   "Między nami dziewczynami". Poradnik dla mam i córek

   Lupus Media - białostocka agencja podbija rynek reklamowy

   Lupus Media - białostocka agencja podbija rynek reklamowy

   Dożynki 2017 - zobacz dodatek

   Dożynki 2017 - zobacz dodatek

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Gry On Line - Zagraj Reklama