Zwiń

Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

(KS)

Aktualizacja:

Trybuny wypełnione po brzegi. Gorący doping i spore emocje na lodowisku. Tak wyglądał pierwszy - po kilkudziesięciu latach przerwy - mecz hokejowy na Podlasiu.
    W towarzyskiej konfrontacji ADH Białystok uległ zespołowi LHT Lublin 3:8. Mimo porażki to nie jest zły rezultat. Przed rokiem w Lublinie nasi hokeiści ulegli rywalom 4:27. Progres jest zatem bardzo widoczny.
    - Teraz trenujemy dwa razy w tygodniu i już bardziej profesjonalnie traktujemy hokej - mówi Piotr Kępski, członek zarządu stowarzyszenia Białostocki Krążek.
    Sam Kępski z powodu kontuzji nie mógł wystąpić w piątkowym spotkaniu. Pełnił rolę konferansjera i kierownika drużyny. - Trochę nas zatkało, jak zobaczyliśmy ile ludzi jest na trybunach. Nie było wolnego miejsca - opowiada.
    Doping dodał białostockim hokeistom animuszu. Pierwszą tercję wygrali 3:2. Bramki zdobyli: Wojciech Dmowski (dwie) oraz Maciej Stefanowicz. Potem to głosu doszli jednak bardziej doświadczeni lublinianie. Ale z powodu porażki nikt nie robił tragedii.
    - Było wszystko, co w hokeju być powinno. Bramki, efektowne akcje, złamany kij, trochę krwi, kilka nerwowych starć między zawodnikami. Tak jak w ligowym meczu. Ludziom chyba się podobało - dodaje Kępski.
    I to najważniejsze. Lepszej reklamy Amatorska Drużyna Hokejowa nie mogła sobie wymarzyć. Teraz może sponsorzy spojrzą na nią łaskawszym okiem. Do tej pory hokeiści prawie wszystko organizowali we własnym zakresie. Jeśli uzyskają pomoc, częściej będziemy świadkami takich widowisk, jak piątkowego wieczoru.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.