Pewniak i zagadka

  Miłosz Karbowski

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  W sobotę i niedzielę białostockich kibiców czeka urodziwy siatkarski festiwal. Dwa damskie zespoły rozpoczynają walkę w play off drugiej ligi i w weekend rozegrają w swoich halach po dwa mecze.

  Znakomitą pozycję wyjściową mają siatkarki Pronaru-Zeto-AZS Białystok. Startują z 1. miejsca. Za rywala w półfinale ligi mają Politechnikę Radom. Przeciwnik to niewygodny, bo nasze dziewczęta męczyły się z nim w fazie zasadniczej (dwa razy po 3:1), ale i tak odstający poziomiem od drużyny Pronaru. Awans podopiecznych Czesława Tobolskiego jest bardzo prawdopodobny, a najlepiej by rozstrzygnęły sprawę jak najszybciej wygrywając trzy mecze.
  - U nas wszystko, odpukać, bardzo dobrze - mówi menadżer Pronaru-Zeto Wojciech Piotrowski. - Kontuzje przestały nas prześladować, a przerwa w meczach, jak mi się wydaje, podziałała pozytywnie na zespół.
  Białostoczanki skupiają się na bojach z Politechniką: - W ostatnich dniach trener położył nacisk na blok. Dziewczyny ćwiczyły też akcje kombinacyjnie - mówi Piotrowski.
  Ale sztab Pronaru wybiega również myślami w przyszłość. Tobolski obserwował MKS Andrychów, który jest najbardziej prawdopodobnym rywalem białostoczanek w ostatniej fazie II ligi - barażach o awans. Jeśli uda się uporać z Politechniką w ciągu dwóch weekendów, Pronar spotka się w ramach przygotowań z białoruskim Atlantem Baranowicze.
  Batalię o utrzymanie rozpoczyna WSAP Białystok. Przeciwnik to drużyna Uniwersytetu Warszawskiego.
  - Trenujemy w niepełnym składzie. Jest sesja na uczelniach, dziewczyny pracują... - mówi trener Artur Sakowicz. - Niestety, kontuzji nadgarstka doznała libero Małgorzata Sobolewska i chyba nie zagra. Postawa mojej drużyny jest teraz dla mnie dużą zagadką.
  (miłk)
  I runda play-off II ligi kobiet
  O miejsca 1-4 (do 3 zwycięstw): Pronar-Zeto-AZS Białystok - AZS Politechnika Radom, AZS AWF Warszawa - Czarni Węgrów.
  O miejsca 5-8 (do 3 zwycięstw): Energa Gedania II Gdańsk - Warmiss-Volley Olsztyn, WSAP AZS Białystok - AZS Uniwersytet Warszawski Warszawa.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Polecamy

   Najlepsze firmy zatrudniają na Podlasiu. Sprawdź, co czeka na Ciebie

   Najlepsze firmy zatrudniają na Podlasiu. Sprawdź, co czeka na Ciebie

   Lupus Media - białostocka agencja podbija rynek reklamowy

   Lupus Media - białostocka agencja podbija rynek reklamowy

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent