Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Pewniak i zagadka

  Miłosz Karbowski

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  W sobotę i niedzielę białostockich kibiców czeka urodziwy siatkarski festiwal. Dwa damskie zespoły rozpoczynają walkę w play off drugiej ligi i w weekend rozegrają w swoich halach po dwa mecze.

  Znakomitą pozycję wyjściową mają siatkarki Pronaru-Zeto-AZS Białystok. Startują z 1. miejsca. Za rywala w półfinale ligi mają Politechnikę Radom. Przeciwnik to niewygodny, bo nasze dziewczęta męczyły się z nim w fazie zasadniczej (dwa razy po 3:1), ale i tak odstający poziomiem od drużyny Pronaru. Awans podopiecznych Czesława Tobolskiego jest bardzo prawdopodobny, a najlepiej by rozstrzygnęły sprawę jak najszybciej wygrywając trzy mecze.
  - U nas wszystko, odpukać, bardzo dobrze - mówi menadżer Pronaru-Zeto Wojciech Piotrowski. - Kontuzje przestały nas prześladować, a przerwa w meczach, jak mi się wydaje, podziałała pozytywnie na zespół.
  Białostoczanki skupiają się na bojach z Politechniką: - W ostatnich dniach trener położył nacisk na blok. Dziewczyny ćwiczyły też akcje kombinacyjnie - mówi Piotrowski.
  Ale sztab Pronaru wybiega również myślami w przyszłość. Tobolski obserwował MKS Andrychów, który jest najbardziej prawdopodobnym rywalem białostoczanek w ostatniej fazie II ligi - barażach o awans. Jeśli uda się uporać z Politechniką w ciągu dwóch weekendów, Pronar spotka się w ramach przygotowań z białoruskim Atlantem Baranowicze.
  Batalię o utrzymanie rozpoczyna WSAP Białystok. Przeciwnik to drużyna Uniwersytetu Warszawskiego.
  - Trenujemy w niepełnym składzie. Jest sesja na uczelniach, dziewczyny pracują... - mówi trener Artur Sakowicz. - Niestety, kontuzji nadgarstka doznała libero Małgorzata Sobolewska i chyba nie zagra. Postawa mojej drużyny jest teraz dla mnie dużą zagadką.
  (miłk)
  I runda play-off II ligi kobiet
  O miejsca 1-4 (do 3 zwycięstw): Pronar-Zeto-AZS Białystok - AZS Politechnika Radom, AZS AWF Warszawa - Czarni Węgrów.
  O miejsca 5-8 (do 3 zwycięstw): Energa Gedania II Gdańsk - Warmiss-Volley Olsztyn, WSAP AZS Białystok - AZS Uniwersytet Warszawski Warszawa.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Polecamy

   "Między nami dziewczynami". Poradnik dla mam i córek

   Lupus Media - białostocka agencja podbija rynek reklamowy

   Lupus Media - białostocka agencja podbija rynek reklamowy

   Dożynki 2017 - zobacz dodatek

   Dożynki 2017 - zobacz dodatek

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Gry On Line - Zagraj Reklama