Jagiellonia - Wisła Płock 2:1. Legia lepsza w Poznaniu i Jaga wicemistrzem Polski (zdjęcia, wideo)

(mark)
Jagiellonia - Wisła Płock 2:1. Legia lepsza w Poznaniu i Jaga wicemistrzem Polski Wojciech Wojtkielewicz
Jagiellonia Białystok pokonała Wisłę Płock 2:1. Legia Warszawa wygrywała z Lechem Poznań 2:0, gdy sędzia po ekscesach pseudokibiców gospodarzy przerwał mecz na 10 minut przed końcem. Ostateczną decyzję podejmie jeszcze dziś Komisja Ligi, ale wiadomo, że inna jak walkower na korzyść Legii być nie może. Legia zostanie mistrzem, Jagiellonia wicemistrzem.

Za bardzo graliśmy indywidualnie – podsumowywał pierwszą połowę spotkania Taras Romanczuk, pomocnik Jagiellonii.

I rzeczywiście w grze gospodarzy trudno było dostrzec ładne i składne akcje. Owszem Żółto–Czerwoni dłużej posiadali piłkę, ale niewiele z tego wynikało. Godna odnotowania była akcja z 18 minuty w trójkącie Przemysław Frankowski, Martin Pospisil i Cillian Sheridan. Niestety ostatecznie piłka do tego ostatniego nie dotarła. Wisła Płock potwierdziła, że w końcówce sezonu jest w bardzo dobrej dyspozycji.

Goście skutecznie rozbijali ataki i sami wyprowadzali niebezpieczne kontry. Groźnie na prawym skrzydle kilka razy uciekał Konrad Michalak, a niebepiecznie pod bramka Mariana Kelemena robiło się także po stałych fragmentach gry. Wreszcie w 35 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Arkadiusz Reca zgrała piłkę do Jose Kante, a ten strzałem z pierwszej piłki pokonał Mariana Kelemena. W Poznaniu w tym momencie było 1:0 dla Legii i mistrzostwo od Jagiellonii było bardzo daleko. Skuteczna odpowiedź Jagi przyszła w 44 minucie. Romanczuk dośrodkował, a w polu karnym Ivan Runje przeskoczył Cezarego Stefańczyka i uderzeniem głową doprowadził do remisu.

Lech - Legia. Mecz przerwany! Kibice wbiegli na stadion i przegonili piłkarzy Lecha do szatni [WIDEO Twitter]

Druga połowa rozpoczęła się od dużej kontrowersji. Wisła zdobyła bramkę po strzale Kante, ale sędzia skorzystał z wideoweryfikacji i uznał, że wcześniej Taras Romanczuk był faulowany. Gola więc nie uznał. Wisła walczyła, a takowała, gdyż tylko wygrana dawała im prawo gry w europejskich pucharach. Jagiellonia zaś przeprowadziła skuteczną kontrę, po której Cillian Sheridan głowa zdobył fantastyczną bramkę ustalając wynik spotkania na 2:1.

I tak Jagiellonia zdobyła po raz drugi z rzędu tytuł wicemistrza Polski.