Klaudia Konopko najlepsza w Gdańsku

2016-06-01 bialystok miting lekkoatletyczny  fot. wojciech wojtkielewicz kurier poranny / gazeta wspoczesna polska press
2016-06-01 bialystok miting lekkoatletyczny fot. wojciech wojtkielewicz kurier poranny / gazeta wspoczesna polska press Wojciech Wojtkielewicz
Klaudia Konopko z Bojar Białystok na zawodach w Gdańsku na 200 metrów pobiegła poniżej minimum na mistrzostwa Europy.Kamila Lićwinko zajęła piąte miejsce w mityngu Diamentowej Ligi w Oslo.

Konkurs skoku wzwyż w Oslo przebiegał w deszczu. W tych warunkach trudno było o dobre wyniki. Lićwinko w drugiej próbie pokonała 185 cm i miała trzy zrzutki na 190 cm. Wygrała Hiszpanka Ruth Beitia - 190 cm. To był trzeci start Lićwinko w sezonie. Wcześniej na zawodach w Białymstoku zawodniczka skacząc 193 cm wypełniła minimum na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro.
Bardzo udane zawody mają za sobą sprinterki Bojar Białystok, które startowały w 44. memoriale Józefa Żylewicza w Gdańsku. W biegu na 200 metrów wygrała Klaudia Konopko, która z czasem 23,38 s (rekord życiowy) wypełniła minimum na mistrzostwa Europy w Amsterdamie (9 - 10 lipiec).
– Klaudia aby pojechać do Amsterdamu musi jeszcze raz uzyskać wynik poniżej minimum, czyli 23,45 s. Powinno to się udać – uważa Mieczysław Sutyniec, trener Bojar. – Ponadto w Gdańsku wyraźnie pokonała Martę Jeschke z SKLA Sopot, która jest etatową reprezentantką Polski w sztafecie 4x100 metrów.
Natomiast na 100 metrów Konopko z czasem 11,60 s była druga. Na tym dystansie najlepsza była inna sprinterka Bojar Katarzyna Sokólska - 11,50 s. Dla obu zawodniczek byłyby to rekordy życiowe, ale podczas biegu był za mocny sprzyjający wiatr (+2,5 m/s).
Z kolei w biegu na 400 metrów wygrała kolejna zawodniczka Bojar, Martyna Dąbrowska. Biegaczka uzyskała swój najlepszy wynik w sezonie - 53,26 s.
Na dystansie dwa razy dłuższym na drugim miejscu uplasowała się Paulina Mikiewicz-Łapińska z Podlasia Białystok. Podopieczna Tomasza Dąbrowskiego ukończyła bieg w czasie 2:04,06 min.