Nowicki trzeci w Diamentowej Lidze. Podlasie wicemistrzem

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok zajął trzecie miejsce w konkursie rzutu młotem mityngu Diamentowej Ligi w Eugene. Lekkoatleci Podlasia Białystok uplasowali się na drugim miejscu drużynowych mistrzostw Polski rozegranych w Warszawie.

Młociarz Podlasia poprawia się ze startu na start, ale wciąż nie może uzyskać minimum na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro, które wynosi 77 metrów. W Eugene w najlepszej próbie rzucił 76,86 m. Wygrał bezkonkurencyjny w tym sezonie Paweł Fajdek z Agrosu Zamość - 80,28 m. W Eugene będzie jeszcze startowała w skoku wzwyż Kamila Lićwinko z Podlasia.
Bez Nowickiego i Lićwinko inni zawodnicy białostockiego klubu zajęli drugie miejsce w drużynowych mistrzostwach Polski. W imprezie zorganizowanej po raz pierwszy startowało osiem najlepszych klubów z kraju. Podlasie przegrało z zespołem AZS AWF Wrocław, którego zawodnicy uzyskali 114,5 pkt. Białostocki zespół wywalczył 108 punktów. Zwycięzcy dostali 25 tysięcy złotych, a wicemistrzowie 20 tysięcy złotych.
- Przed startem drugie miejsce bralibyśmy w ciemno. Tak więc jesteśmy bardzo zadowoleni - twierdzi Robert Nazarkiewicz, trener Podlasia. - Praktycznie w naszej drużynie nie było wpadek. Każdy startował na swoim poziomie, a może nawet lepiej. Jedynie wypożyczony na te zawody Białorusin w skoku o tyczce nie zaliczył żadnej wysokości. Gdyby on zaprezentował się na swoim normalnym poziomie, czyli skoczył ponad pięć metrów, to może mielibyśmy pierwsze miejsce.
Najbardziej w ekipie Podlasia powinien być zadowolony płotkarz Damian Czykier, na 110 metrów z wynikiem 13,74 s zajął pierwsze miejsce. Ten czas jest lepszy od minimum na mistrzostwa Europy w Amsterdamie (6 - 10 lipiec).
- Damian już drugi raz w sezonie pobiegł poniżej minimum, a więc powinien wystąpić w Amsterdamie - mówi Nazarkiewicz. - Widać, że jest w formie, bo uzyskał ten wynik biegnąc pod mocny wiatr -2,2 m/s, a ponadto znowu nie miał zbyt mocnych rywali.
Z Podlasia w Warszawie na podium stawali jeszcze: 1. Paulina Mikiewicz-Łapińska na 800 metrów (2:05,03 min.), 2. Kamil Kryński na 100 metrów (10,70 s), 2. Marcin Jabłoński na 400 metrów przez płotki (52,10 s), 2. Sylwia Chodorowska w skoku wzwyż (170 cm), 2. Sebastian Nowicki w rzucie młotem (59,88 m), sztafeta 4x100 metrów (Marcin Jabłoński, Artur Wasilewski, Adrian Kamiński, Kamil Kryński - 40,62 s).
Bardzo dobrze wypadli inni wypożyczeni na tą imprezę lekkoatleci przez Podlasie. Konrad Bukowiecki był pierwszy w pchnięciu kulą (20,44 m), a Białorusinka Katerina Biełanowicz na 400 metrów przez płotki druga (55,59 s).