I ligi. Lider z Suwałk wygrał rekordowo

wdr
Wigry Suwałki wygrały u siebie 6:0 ze Stalą Mielec i pozostają liderem tabeli ligi.

Trzy minuty przed końcem meczu, przy stanie 5:0, suwalscy kibice zaczęli skandować „jeszcze jeden!”. Najlepsi na boisku, Miłosz Kozak i Damian Kądzior nie dali się długo prosić. Wymienili szybkie podania, ten ostatni zwodem oszukał stoperów, przełożył piłkę na swoją lepszą lewą nogę i nie dał szans bezradnemu Tomaszowi Liberze.

Beniaminek z Mielca, chociaż jego stoper Michał Bierzało zagrzewał przed pierwszym gwizdkiem „panowie, nie bójmy się, grajmy!”, pograł tylko przez kilka pierwszych minut pierwszej i drugiej połowy. Bramkarz gospodarzy Hieronim Zoch obronił po jednym strzale Szymona Sobczaka i Sebastiana Łętochy, raz szczęśliwie odbił piłkę na poprzeczkę, i praktycznie tyle miał do roboty.

Biało-niebiescy, jak to mają w zwyczaju, potrzebowali około kwadransa, by przyzwyczaić się do upału i do warunków, jakie postawi im rywal. Później już tylko nacierali, z minuty na minutę coraz mocniej. Dopiero jednak siedem minut przed przerwą szarżujący prawą stroną Kamil Adamek dosłownie przełamał opór obrońców z Mielca, przepchnął piłkę po ręce blokującego stopera i wyłożył na piąty metr do Mateusza Radeckie-go, który bez problemów kopnął ją do siatki.
Strzelec pierwszego gola, defensywny pomocnik skopiował tę akcję, ale jako asystent przy piątej bramce. Przecisnął się lewą stroną pola karnego, a jego podanie skwapliwie wykorzystał lewy obrońca Jakub Bartkowski.

Kluczowym był jednak drugi gol, jaki suwalczanie wbili nowicjuszom niemal „do szatni”. Najczęściej faulowany przez przyjezdnych Damian Kądzior, przez którego przechodziły piłki w prawie każdej akcji, bodaj po raz czwarty czy piąty uderzał z rzutu wolnego zza linii pola karnego. Jego wcześniejsze strzały bronił Libera lub piłka trafiała w mur. Tym razem Kądzior inteligentnie zmylił przeciwników. Lekko kopnął piłkę do przodu, a kapitalnym strzałem tuż przy prawym słupku zmieścił ją Miłosz Kozak.

Kozak i Radecki zapisali sobie po golu i asyście, gorszy od nich nie chciał być Kamil Adamek. Bardzo szybki snajper Wigier wykorzystał nieporozumienie między obrońcą a bramkarzem Stali, nad którym sprytnie przerzucił piłkę i głową wpakował ją do siatki. Gol na 3:0 był trzecim Adamka w tym sezonie. Królem asyst w I lidze jest Damian Kądzior, który popisał się już chyba siódmym decydującym podaniem. Do tego dorzucił wczoraj dwa gole. Oprócz opisanego już ostatniego, z dystansu strzelił na 4:0.

Wigry Suwałki – Stal Mielec 6:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Mateusz Radecki 38, 2:0 Miłosz Kozak 42, 3:0 Kamil Adamek 54, 4:0 Damian Kądzior 62, 5:0 Jakub Bartkowski 67, 6:0 Damian Kądzior 90.
Żółte kartki: Bucholc (Wigry), Cholewiak (Stal). Sędziował: Łukasz Szczech (Warszawa). Widzów: 2521.
Wigry: Hieronim Zoch – Janusz Bucholc, Maciej Wichtowski, Vaclav Cverna, Jakub Bartkowski, Damian Kądzior, Mateusz Radecki (70 Kamil Zapolnik), Łukasz Wroński (60 Damian Gąska), Rafał Augustyniak, Miłosz Kozak, Kamil Adamek (63 Kuku).
Stal: Tomasz Libera - Robert Sulewski, Michał Bierzało, Krzysztof Kiercz, Krystian Getinger, Tomasz Prejs (31 Sebastian Łętocha), Piotr Marciniec, Jakub Żubrowski (34 Przemysław Lech), Kamil Radulj (53 Piotr Głowacki), Mateusz Cholewiak, Szymon Sobczak.

Inne wyniki 6. kolejki
Olimpia Grudziądz - Pogoń Siedlce 1:0 (0:0)
Bramka:
Kaczmarek 81

Zagłębie Sosnowiec - Górnik Zabrze 2:1 (0:0)
Bramki:
0:1 Angulo 69, 1:1 Najemski 75, 2:1 Dudek 81 z karnego.

GKS Katowice - Znicz Pruszków 2:0 (2:0)
Bramki
: 1:0 Goncerz 33, 2:0 Foszmańczyk 45

Stomil Olsztyn - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0 (0:0)
Bramka
: 1:0 Czarnecki 90

MKS Kluczbork - Sandecja Nowy Sącz 1:2 (0:1)
Bramki
: 0:1 Dudzic 3, 1:1 Szewczyk 51, 1:2 Piter-Bućko 61

Chojniczanka Chojnice - Wisła Puławy 3:3 (1:1)
Bramki:
1:0 Kosakiewicz 17, 1:1 Patejuk 39, 2:1 Biskup 49, 3:1 Zawistowski 64, 3:2 Nowak 71, 3:3 Patejuk 74.

Chrobry Głogów - Miedź Legnica 1:1 (0:0)