EL CLASICO Barcelona - Real 1:1. Zobacz gole Suareza i Ramosa. Skrót meczu 3.12.2016 (wideo)

ezio,ks
El Clasico 2016 bez rozstrzygnięcia. Na Camp Nou FC Barcelona zremisowała z Realem Madryt 1:1, choć do wygranej zabrakło jej trzech minut. O wyniku zadecydowały dobrze rozegrane stałe fragmenty, bo właśnie w ten sposób gospodarzom prowadzenie zapewnił Luis Suarez, a wyrównał w 90. minucie Sergio Ramos.

EL CLASICO Barcelona - Real 1:1. Zobacz gole Suareza i Ramosa. Skrót meczu 3.12.2016 (wideo) Mimo że to drużyna Luisa Enrique grała przeciwko swojemu odwiecznemu przeciwnikowi na własnym stadionie, to w tym spotkaniu trudno było wskazać faworyta. Barca do tego meczu przystępowała jako drużyna, która w dwóch ostatnich meczach ligowych w kiepskim stylu traciła punkty przeciwko Maladze i Realu Sociedad. Królewscy Zinedine’a Zidane’a z kolei, choć od trzydziestu oficjalnych spotkań są niepokonani, przyjeżdżali do Katalonii mocno osłabieni – bez kontuzjowanych Garetha Bale’a oraz Toniego Kroosa. Los Blancos mieli jednak w tym meczu przewagę psychiczną, bowiem to oni mieli w ligowej tabeli sześć punktów przewagi i nawet ewentualna porażka nie skomplikowałaby ich sytuacji.

OGLĄDAJ BARCELONA - REAL 1:1 Zobacz bramki w internecie. Strzelali Suarez i Ramos [WIDEO YouTube]

Barcelona w pierwszej połowie była dla bramki Realu niegroźna, ale tuż przed przerwą w szesnastce drużyny Zinedine’a Zidane’a doszło do kolejnej kontrowersji. Tym razem po zagraniu Neymara piłka trafiła w rękę Daniego Carvajala, ale i tym razem konsekwentnie Clos Gomez nie dopatrzył się złamania przepisów przez defensora Los Blancos. Pierwszą część spotkania zakończył z kolei celny strzał głową Raphaela Varane’a, ale i po nim Marc-Andre Ter Stegen nie dał się zaskoczyć, przez co do przerwy mieliśmy na Camp Nou bezbramkowy remis z delikatną przewagą optyczną gości z Madrytu.

Sergio Ramos uratował punkt Realowi w "El Clasico" i znalazł się na ustach hiszpańskich dziennikarzy. "Serce lidera", źródło: Agencja TVN/x-news

Druga połowa El Clasico w stolicy Katalonii rozpoczęła się wspaniale dla gospodarzy. Już osiem minut po przerwie piłkarze Luisa Enrique wykorzystali stały fragment gry. Z rzutu wolnego w okolicach narożnika boiska idealną piłkę w pole karne posłał Neymar, a na piątym metrze przed bramką Keylora Navasa obrońców Królewskich zgubił Luis Suarez i bardzo pewnym strzałem głową otworzył wynik spotkania.

Real Madryt dopiął swego w 90. minucie gry. Znakomicie z rzutu wolnego dośrodkował Luka Modrić, a Sergio Ramos nie po raz pierwszy w swojej karierze w praktycznie ostatniej akcji meczu swoją celną główką zapewnił swojej drużynie korzystny rezultat.

Zszokowana Barca w ostatniej minucie doliczonego czasu gry miała swoją piłkę meczową i raz jeszcze o wszystkim mógł zadecydować stały fragment gry, ale w ogromnym zamieszaniu przed bramką Keylora Navasa piłkę z linii bramkowej zdołał wybić Brazylijczyk Casemiro i mecz ostatecznie zakończył się remisem.

Pierwsze El Clasico w tym sezonie nie przyniosło więc rozstrzygnięcia. O ile w pierwszej połowie lepsi byli Królewscy, to po przerwie zdecydowanie bliżej wygranej była Blaugrana, której tylko własna nieskuteczność nie pozwoliła na zdobycie kompletu punktów i zredukowania straty punktowej w ligowej tabeli do Realu do trzech „oczek”. Prowadzący w La Liga Los Blancos wciąż mogą się pochwalić sześciopunktową przewagą nad swoim odwiecznym rywalem i choćby dlatego to w stolicy Hiszpanii humory po tym meczu będą zdecydowanie lepsze.