Robert Lewandowski miał wypadek samochodowy!

ŁŻ
W meczu Benfiki Lizbona z Bayernem Monachium Robert Lewandowski rozpoczął spotkanie na ławce rezerwowych. Polscy kibice zastanawiali się dlaczego. Okazuje się, że snajper ekipy z Monachium i reprezentacji Polski miał wypadek samochodowy!

O zdarzeniu poinformował na Twitterze Michał Kołodziejczyk, redaktor naczelny serwisu WP SportoweFakty.pl. Wypadek miał miejsce prawdopodobnie nie z winy Roberta Lewandowskiego. Na szczęście, gwiazdorowi reprezentacji Polski i Bayernu Monachium nic poważnego się nie stało. Trener Pep Guardiol nie chciał jednak ryzykować i od pierwszych minut postanowił posadzić "Lewego" na ławce rezerwowych w środowym meczu z Benficą w Lizbonie. Na boisko wpuścił go dopiero w 83. minucie spotkania.

Monachijczycy stoczyli kapitalny i arcyciekawy bój o awans do półfinału w Lizbonie. Ostatecznie zremisowali z Benficą 2:2!

W pierwszej połowie pachniało jednak sensacją. W 27. minucie spotkania na listę strzelców wpisał się Raul Jimenez i Benfica w tym momencie poczuła krew. W 38. minucie wyrównał jednak Arturo Vidal i w tym momencie gospodarze potrzebowali dwóch bramek, by awansować z tej pary.

W drugiej połowie bramkę dla Bayernu zdobył jeszcze Thomas Mueller i wydawało się, że w 52. minucie wszystko jest rozstrzygnięte. Na 14 minut przed końcem regulaminowego czasu gry do siatki Bayernu trafił jednak Brazylijczyk Talisca i na boisku znowu zrobiło się gorąco. Na szczęście dla Bayernu, podopieczni trenera Guardioli przypilnowali swojego pola karnego do końca meczu i na więcej gospodarzom już nie pozwolili.

Żona przekonała Piotra Nowaka do zakończenia kariery. "Jak będziesz grał dla trenera, którego nie możesz zrozumieć?"

Agencja TVN / x-news

Wiele emocji dostarczyło również drugie starcie Ligi Mistrzów, w którym Atletico Madryt mierzyło się z FC Barceloną. Gospodarze pokonali Dumę Katalonii 2:0 i tym samym zameldowali się w półfinale!

Benfica Lizbona - Bayern Monachium 2:2 (1:1)
1:0 Jimenez (27)
1:1 Vidal (38)
1:2 Mueller (52)
2:2 Talisca (76)