Trójka półfinalistów okręgowego Pucharu Polski już znana

2015-08-08 bialystok ks wasilkow lks lomza mecz pilka nozna fot. anatol chomicz / polskapresse Anatol Chomicz
ŁKS1926 Łomża (III liga), KS Michałowo (IVliga) i Tur Bielsk Podlaski (IVliga) to zwycięzcy wczorajszych spotkań w ćwierćfinale okręgowego Pucharu Polski.

Po dwóch porażkach z rzędu w lidze piłkarze ŁKS Łomża byli mocno zmotywowani na mecz pucharowy na wyjeździe z Orłem Kolno (IV liga). Wszak triumf w okręgowym rozgrywkach pucharowych to jeden z celów łomżyńskiej drużyny. Ale w pierwszej połowie podopieczni Mateusza Miłoszewskiego musieli akcje ofensywne przeprowadzać pod silny wiatr.

Współczesna Sport

– Wiatr utrudniał grę rywalom i w pierwszej połowie zdołali oddać tylko jeden groźny strzał – mówi Robert Brzeziński, zawodnik Orła. – Dopiero po przerwie ich gra była już skuteczniejsza i zdobyli dwa gola.

ŁKSw półfinale, które zaplanowano na 11 maja, zagra z KS Michałowo. Wczoraj drużyna z Michałowa pokonała także 2:0 na wyjeździe A-klasowego Sokoła 1946 Sokółka.
– Było o tyle łatwiej, bo już w piątej minucie strzeliliśmy gola – opowiada Daniel Szemiot, trener KS Michałowo. – Jeszcze przed przerwą znowu po stałym fragmencie gry podwyższyliśmy na 2:0. Mecz był bardzo ostry, ale czerwonych kartek nie było.

Szybko sprawę awansu rozstrzygnął Tur Bielsk Podlaski, który już po kwadransie meczu u siebie z Puszczą Hajnówka(IV liga) prowadził 3:0. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:1.
Czwarty mecz ćwierćfinałowy po między Dębem Dąbrowa Białostocka (IV liga), a Warmią Grajewo (III liga) został przełożony na 27 kwietnia.

Wyniki 1/4 okręgowego Pucharu Polski
Orzeł Kolno - ŁKS 1926 Łomża 0:2 (0:0)
Bramki
: 0:1 Sadowski 65, 0:2 Lemański 75.
Sokół 1946 Sokółka - KS Michałowo 0:2 (0:2)
Bramki:
0:1 Osypiuk 5, 0:2 Panek 28.
Tur Bielsk Podlaski - Puszcza Hajnówka 4:1 (3:0)
Bramki
: 1:0 K. Kosiński 4, 2:0 Daniłowski 9, 3:0 Daniłowski 14, 3:1 A. Langa 47, 4:1 M. Jakubowski 67.