U-21: Polska - Rumunia 0:0. Bezbramkowy remis w Białymstoku (zdjęcia, wideo)

(mck)
Wojciech Wojtkielewicz
Reprezentacja Polski U-21 zremisowała z reprezentacją Rumunii w meczu towarzyskim, który odbył się na Stadionie Miejskim w Białymstoku.

13 października nie oglądaliśmy w Białymstoku bramek. Pomimo kilku ciekawych sytuacji, piłkarze reprezentacji Polski i Rumunii dostarczyli średniego widowiska. Nikomu nie udało się zdobyć gola.

Nasi reprezentanci w kategorii U-21 dobrze rozpoczęli spotkanie. Już w 3. minucie dobrą okazję do zdobycia gola miał Mazek, jednak zatrzymał go bramkarz gości. Kolejny pojedynek tych dwóch miał miejsce 17 minut potem, ale znowu obronną ręką wyszedł Branescu.

W 23. minucie przycisnęli Rumuni. W sytuacji sam na sam z golkiperem Jagi, Bartłomiejem Drągowskim, znalazł się Nedelcearu. Sędzia odgwizdał jednak spalony. Goście mieli jeszcze dobrą jedną dobrą okazję do zdobycia gola w 37. minucie, ale Tudorie zakiwał się przed naszą bramką i stracił piłkę.

W drugiej połowie gra zespołów nieco się wyrównała. Mimo to, goli nie oglądaliśmy. W 72. minucie dobrze zaprezentował się Drągowski, broniąc w sytuacji sam na sam z Tudorie i ratując Polskę od utraty gola.

Poza tą jedną, druga część spotkania nie obfitowała ani w sytuacje bramkowe, a tym samym również w bramki. Mecz w Białymstoku zakończył się remisem 0:0.