Olimpia Zambrów przegrywa z GKS Tychy 2:3

kgol
Zakończyły się tegoroczne rozgrywki w II lidze. Olimpia Zambrów przegrała na wyjeździe z GKS Tychy 2:3.

Pierwszy rzut karny dla gospodarzy był bardzo kontrowersyjny. Zawodnik GKS-u upadł teatralnie. Ta sytuacja uskrzydliła gospodarzy – mówi Zbigniew Stańczyk, kierownik Olimpii.

Najpierw jednak w 15. minucie zambrowianie wyszli na prowadzenie. Z rzutu wolnego piłkę w pole karne gości zacentrował Dominik Lemanek, a tam najsprytniejszy okazał się Patryk Szymański, który trafił do siatki.

Pierwsza część gry stała pod znakiem wyrównanej walki obu drużyn. W 43. minucie sędzia odwizdał przewinienie w polu karnym przyjezdnych, a jednenastkę na gola zamienił Mariusz Zganiacz.

W drugiej odsłonie zaznaczała się coraz większa przewaga tyszan i w 67. minucie została udokumentowana golem Roberta Dymowskiego. Chwilę później było już 3:1 dla GKS, a drugi w tym meczu rzut karny, tym razem wykorzystał Łukasz Grzeszczyk.
Od 73. minucie biało-niebiescy grali w przewadze. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał strzelec gola dla gospodarzy – Dymowski. Zambrowianie zdołali odpowiedzieć jednak tylko jednym golem, zdobytym Michała Kuczałka w samej końcówce meczu.

Drużyna Olimpii zakończyła jesień na bezpiecznej – 12. pozycji w tabeli.

GKS Tychy – Olimpia Zambrów 3:2 (1:1).

Bramka: 0:1 Szymański 15, 1:1 Zganiacz 43 z karnego, 2:1 Dymowski 63, 3:1 Grzeszczyk 67 z karnego, 3:2 Kuczałek 89.
Żółte kartki: Gancarczyk, Boczek, Dymowski, Radzewicz (GKS), Lemanek (Olimpia).
Czerwona kartka: Dymowski (73. minuta, GKS, za drugą żółtą).
GKS: Florek – Grzybek, Boczek, Gancarczyk, Mączyński (57. Wodecki), Szczęsny, Zganiacz (90. Bocian), Dymowski, Duda (46. Okuniewicz), Radzewicz, Grzeszczyk.
Olimpia: Koncki – Dzienis, Porębski, Piłatowski, Dziemidowicz, Hryszko (81. Buzun), Kuczałek, Mroczkowski (68. Grzybowski), Lemanek (76. Twardowski), Szymański (69. Jastrzębski), Zapolnik.