GKS Katowice - Wigry Suwałki 0:1. Gwizdy na Bukowej ZDJĘCIA

Tomasz Kuczyński
GKS Katowice przegrał na własnym stadionie z Wigrami.
GKS Katowice przegrał na własnym stadionie z Wigrami. Maciej Gapiński/Dziennik Zachodni
W meczu inauguracyjnej kolejki I ligi GKS Katowice przegrał z Wigrami Suwałki 0:1. Bramkę strzelił Kamil Adamek w 66. minucie.

„To już dziesiąty sezon w I lidze i czas najwyższy wrócić na swoje właściwe miejsce, czyli do Ekstraklasy” - stwierdził przed sobotnim meczem spiker na stadionie przy Bukowej.

W wyjściowym składzie GieKSy było pięciu nowych zawodników: bramkarz Sebastian Nowak oraz Dawid Abramowicz, Tomasz Foszmańczyk, Paweł Madrysz i Eryk Sobków.

Na trybunach pojawił się m. in. trener Jagiellonii Białystok – Michał Probierze. Przyjechała też rodzina nieżyjącego byłego piłkarza GKS-u Adama Ledwonia. Byli też przedstawiciele Pogoni Siedlce, która w niedzielę zagra w Tychach. Natomiast kibiców nie było za wielu – niespełna 2.000. Podobno to przez wakacje.

Pierwsze minuty należały do gości, którzy byli częściej przy piłce, wykonywali rzuty rożne. W 15. minucie w pole karne GKS-u wpadł Kamil Adamek. Nowak poradził sobie z jego strzałem z ostrego kąta. Wcześniej, bo w 7. minucie katowiczanie mieli dobrą okazję – Paweł Mandrysz strzelił obok bramki.

W 30. minucie GKS był bardzo bliski objęcia prowadzenia. W efekcie składnej akcji Sobków strzelił z pola karnego. Bramkarz Wigier Hieronim Zoch końcami palców skierował piłkę na słupek, a następnie ją złapał.

Gospodarze wreszcie złapali wiatr w żagle. Zoch musiał się wyciągnąć jak długi po uderzeniu zza pola karnego Alana Czerwińskiego.

Pierwsze kwadrans drugiej części na tyle rozczarował kibiców, że słychać było pierwsze gwizdy.

Kiedy Wigry zdobyły bramkę, niezadowolenie na na trybunach było jeszcze większe - „K… mać, GieKSa grać!” - krzyczeli kibice.

Jak padł gol? Kamil Adamek dostał idealne podanie w „uliczkę”, spokojnie objechał Nowaka i strzelił do pustej bramki.

GKS zabrał się do roboty i bramkarz gości był w opałach, gdy mocno strzelił Sobków, który… chwilę później został zmieniony.

Rwane akcje gospodarzy nie przyniosły efektu. GKS zaczął sezon od falstartu...

Kibice śpiewali swej drużynie na koniec meczu: "Już po wakacjach, GKS już po wakacjach".

Opinie trenerów

Dominik Nowak (Wigry)

Było to dobre spotkanie, jak na warunki I ligi, były sytuacje po obu stronach. Cieszę się ja zespół zareagował po bramce. Cofnęliśmy się, ale graliśmy bez desperackiej obrony. Dziękuję wszystkim, którzy nam pomagali w okresie przygotowawczym. Wygrać w Katowicach to jest coś, ale ta liga dopiero się zaczyna.

Jerzy Brzęczek (GKS)

Pierwsza połówka była dobra w naszym wykonaniu. W drugiej połowie – po prostym błędzie straciliśmy bramkę, Potem graliśmy zbyt wolno, nie potrafiliśmy stworzyć sytuacji. Inauguracja jest dla nas rozczarowująca, Może to dobrze, że już na początek jest zimny prysznic, wiemy, ile pracy przed nami. Zmiany nie przyniosły tego, czego oczekiwaliśmy.

Tomek Foszmańczyk leczył kontuzję, trenuje tylko trzy dni, brakowało mu sił, stąd zmiana.

GKS Katowice – Wigry Suwałki 0:1 (0:0)

0:1 Kamil Adamek (66)

GKS: Nowak – Czerwiński, Kamiński, Praznowsky, Abramowicz – Bębenek (58. Prokić), Pielorz, Foszmańczyk (69. Zejdler), Madrysz – Sobków (75. Wołkowicz), Goncerz,

Wigry: Zoch – Bucholc, Wichtowski, Cverna, Bartkowski - Kądzior, Augustyniak, Gąska (86. Wroński), Kozak – Radecki (79. Karankiewicz) - Adamek (76. Zapolnik)

*Najlepsze baseny w województwie śląskim [TOP 10 BASENÓW]
*W pełni wyposażone mieszkanie w centrum Katowic może być Twoje! Dołącz do graczy loterii "Dziennika Zachodniego"

Materiał oryginalny: GKS Katowice - Wigry Suwałki 0:1. Gwizdy na Bukowej ZDJĘCIA - Dziennik Zachodni