Taras Romanczuk zagrał w meczu z Walią 15 minut
Taras Romanczuk zagrał w meczu z Walią 15 minut Sylwia DąBrowa
Polska jedzie na mistrzostwach Europy do Niemiec. Biało-Czerwoni pokonali po serii rzutów karnych Walię 5:4. W drugiej połowie dogrywki do gry wszedł piłkarz Jagiellonii Białystok Taras Romanczuk, którego trener Michał Probierz zmuszony został odsunąć od wykonywania decydujących rzutów karnych.

Biało-Czerwoni po raz piąty z rzędu jadą na mistrzostwa Europy w piłce nożnej do Niemiec. Turniej rozpocznie się 14 czerwca i potrwa miesiąc do 14 lipca. Podopieczni trenera Michała Probierza stoczyli twardy bój w Cardiff z reprezentacją Walii. Po regulaminowych 90 minutach i dogrywce Polacy pokonali rywali 5:4 po serii rzutów karnych. W ostatniej kolejce strzał Daniela Jamesa obronił Wojciech Szczęsny.

W drugiej połowie dogrywki w reprezentacji Polski zagrał piłkarz Jagiellonii Białystok Taras Romanczuk. Polak przez kwadrans gry pokazał się z jak najlepszej stronie. To właśnie po faulu na nim Chris Mepham ujrzał w 120 minucie drugą żółta, a w konsekwencji czerwoną kartkę.

Dlaczego Taras Romanczuk nie stał z drużyną na boisku podczas karnych?
Taras Romanczuk wyraźnie odczuł starcie z Chrisem Mephamem, łapiąc się za nogę z grymasem bólu na twarzy. Na szczęście było to już w ostatniej, 120 minucie dogrywki, ale nie pozostało obojętne na dalsze wydarzenia na boisku.

Jak się okazuje miało to wpływ na to, kto podchodził do jedenastek w naszej drużynie.

— Musieliśmy jednego zawodnika odsunąć z naszej drużyny od wykonywania jedenastek ze względu na czerwoną kartkę w zespole Walii. Przygotowaliśmy to już po dogrywce. Tym piłkarzem był Taras Romanczuk, który odczuwał starcie z Walijczykiem — powiedział Probierz.

Jagiellończyka zabrakło więc, jak widzieliśmy w kole środkowym boiska, gdy wykonywane były rzuty karne. Taras Romanczuk obserwował je z innymi kolegami z drużyny i sztabem szkoleniowym z poziomu ławki rezerwowych.

24 zespoły na EURO 2024
Polska była ostatnim zespołem, dwudziestym czwartym, który zapewnił sobie udział w mistrzostwach Europy w Niemczech. Pozostali uczestnicy to Niemcy, Portugalia, Francja, Belgia, Turcja, Hiszpania, Szkocja, Austria, Anglia, Węgry, Słowacja, Albania, Dania, Holandia, Rumunia, Szwajcaria, Serbia, Czechy, Słowenia, Włochy, Chorwacja, Gruzja i Ukraina.

Turniej odbędzie się na 10 stadionach w 10 niemieckich miastach od 14 czerwca do 14 lipca 2024 roku: w Berlinie, Monachium, Dortmundzie, Gelsenkirchen, Stuttgarcie, Hamburgu, Düsseldorfie, Kolonii, Lipsku oraz we Frankfurcie nad Menem

W meczu otwarcia na Allianz Arenie w Monachium reprezentacja Niemiec zmierzy się ze Szkocją. Polska pierwszy mecz rozegra 16 czerwca o godzinie 15.00. Jej rywalem będzie Holandia. Potem, 21 czerwca o godzinie 18.00, zagra z Austrią. W ostatnim spotkaniu fazy grupowej rywalem Biało-Czerwonych będzie Francja. Mecz rozegrany zostanie 25 czerwca o godzinie 18.00 na Signal Iduna Park w Dortmundzie.