Wytrwałość ludzka, determinacja, wynalazki i obyczaje. Poznaj Tajemnice Państwa Podziemnego

Zdjęcia archiwalne oraz rekonstrukcje, wypowiedzi świadków historii i ekspertów. Zapraszamy do obejrzenia czteroodcinkowego programu historycznego, wyprodukowanego przez Polska Press we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego.

Dowiedz się więcej
Zwiń
Obejrzyj wideo
Sprawdzian szóstoklasisty. ODPOWIEDZI i TEST

Sprawdzian szóstoklasisty. ODPOWIEDZI i TEST

jsz

Gazeta Współczesna

Aktualizacja:

Gazeta Współczesna

Sprawdzian szóstoklasisty. TEST i ODPOWIEDZI

<b>Sprawdzian szóstoklasisty. TEST i ODPOWIEDZI</b> ©sxc.hu

Już we wtorek.
Sprawdzian szóstoklasisty. TEST i ODPOWIEDZI

<b>Sprawdzian szóstoklasisty. TEST i ODPOWIEDZI</b> ©sxc.hu

Test szóstoklasisty 2011. Odpowiedzi, pytania, arkusze.

Zaczną pisać we wtorek o godz. 9. Sprawdzian jest obowiązkowy, ale nie można go nie zdać.

Sprawdzian kończący szkołę podstawową potrwa 60 minut. Uczniowie będą rozwiązywać w tym czasie zadania otwarte i zamknięte, które mają charakter ponadprzedmiotowy.
Ich celem jest zbadanie i ocena na ile uczniowie radzą sobie z takimi umiejętnosciami jak czytanie, pisanie, rozumowanie, korzystanie z informacji oraz wykorzystywanie wiedzy w praktyce. Jak pokazują doświadczenia z wcześniejszych lat szóstoklasiści mają zwykle problemy z dwiema ostatnimi umiejętnościami. Za wszystkie zadania można uzyskać maksymalnie 40 pkt.

Sprawdzian szóstoklasisty. ODPOWIEDZI i TEST. Znajdziesz na www.wspolczesna.pl we wtorek po egzaminie. Kliknij w link poniżej, aby przejść do naszego serwisu specjalnego:
SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY 2011


Do sprawdzianu muszą przystąpić wszyscy uczniowie - jest to warunek ukończenia szkoły podstawowej. Nie można go jednak nie zdać. Uzyskany wynik nie jest wpisywany na świadectwo i ma charakter wyłącznie informacyjny. Nie może też być wykorzystywany do jakiejkolwiek selekcji podczas przyjmowania do gimnazjum. Do gimnazjum musi się bowiem dostać każdy uczeń mieszkający w jego obwodzie.
Ci uczniowie, którzy w tym roku nie przystąpią do sprawdzianu będą musieli powtórzyć ostatnią klasę i ponownie do niego przystąpić w przyszłym roku.

Zwolnieni z pisania sprawdzianu są natomiast laureaci wojewódzkich konkursów przedmiotowych. W tym roku w woj. podlaskim było ich ponad 500. Niektórzy z nich byli laureatami trzech, a nawet więcej konkursów. Takich uczniów było w całym województwie 12.

Komentarze (1)

Wszystkie komentarze (1) forum.wspolczesna.pl

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo