I liga siatkówki. Nierówna gra i tylko punkt Ślepska

11.11.2017 krakowul. piastowska 26 pilka siatkowa mezczyzn i liga klub sportowy agh krakow - mecz ks agh krakow - slepsk suwalki 3-1n/z roman kacki (nr 06, agh)fot. andrzej wisniewski / polskapresse / dziennik polski Andrzej Wisniewski / Polskapresse
Ślepsk Suwałki przegrał 2:3 wyjazdowy mecz z AZS Częstochowa.

Sesję wyjazdową suwalska drużyna zaczęła od czwartkowego wygranego 3:0 meczu z Olimpią Sulęcin. W sobotę zadanie było o wiele trudniejsze gdyż podopieczni Dmitrija Skorija zmierzyli się z sąsiadem w tabeli – AZS Częstochowa. W meczu z pierwszej rundy Ślepsk pokonał spadkowicza z PlusLigi 3:0. Tym razem także była szansa na trzy punkty. Co prawda trzy pierwsze sety to była bardzo nierówna gra z obu stron, ale to siatkarze z Suwałk prowadzili 2:1.

MAGAZYN SPORTOWY24 - Ekspert o losowaniu MŚ: Polska najsłabsza w grupie?

Czwarta partia była dla odmiany bardzo wyrównana, a w końcówce Ślepsk nawet prowadził 21:19. Niestety potem w decydujących akcjach lepsi byli częstochowianie. W końcu asa serwisowego posłał Bartłomiej Janus, a za chwilę zablokowany został Jan Lesiuk i do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie– break. Od połowy piątego seta Ślepsk miał kłopot z przyjęciem trudnych zagrywek, gospodarze odskoczyli na kilka punktów i ostatecznie wygrali 15:12.

– To jest właśnie piękno sportu. W czwartym secie przy prowadzeniu różnicą dwóch punktów już byliśmy myślami w podróży do Suwałk z bagażem trzech punktów – opowiada Wojciech Winnik, prezes i atakujący Ślepska. – Niestety przegraliśmy tego seta, a w piątym rywal był już zdecydowanie lepszy. Plan na ten długi wyjazd to było pięć punktów i nie udało się ich zdobyć. Przed przerwą świąteczną mamy jeszcze wyjazd do SMS Spała, gdzie obowiązkowo muszą być trzy punkty.

AZS Częstochowa – Ślepsk Suwałki 3:2 (21:25, 25:16, 16:25, 25:23, 15:12)
Ślepsk
: Lesiuk, Skrzypkowski, Sasak, Hunek, Sapiński, Gonciarz, Filipowicz (libero) oraz Laskowski, Szarek, Szczytkow, Rudzewicz.
Inne wyniki 13. kolejki: AZS AGH Kraków – SMS PZPS Spała 3:1, MKS Aqua Zdrój Wałbrzych – Krispol Września 2:3, TSV Sanok – Norwid Częstochowa 3:2.