KRYMINAŁKI
  PODLASKIE

  Pedofile i gwałciciele z podlaskiego

  Rozwiń
  KRYMINAŁKI
  Zwiń

  Pedofile i gwałciciele z podlaskiego

  Niektórzy z nich są na wolności i mogą mieszkać niedaleko Ciebie. Zobacz rejestr przestępców seksualnych - pedofilów i gwałcicieli z woj. podlaskiego

  Podlaskie SLD przygotowuje strategię na jesienne wybory...

  Podlaskie SLD przygotowuje strategię na jesienne wybory samorządowe. W tym roku konwencja wojewódzka odbyła się wcześniej (wideo)

  Zdjęcie autora materiału

  Izabela Krzewska

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Samodzielne listy w wyborach do sejmiku. Do rad gmin i powiatów - wspólne ze środowiskami związanymi i współpracującymi z lewicą, tzn. związkami zawodowymi OPZZ, Federacją Stowarzyszeń Służb Mundurowych oraz mniejszościami narodowymi.
  Podlaskie SLD przygotowuje strategię na jesienne wybory samorządowe. W tym roku konwencja wojewódzka odbyła się wcześniej (wideo)
  1/7
  przejdź do galerii

  ©Wojciech Wojtkielewicz

  To strategia Podlaskiego SLD na jesienne wybory samorządowe. Przygotowania do nich rozpoczęła Konwencja Wojewódzka Sojuszu Lewicy Demokratycznej, która odbyła się w sobotę w Białymstoku.
  Zobacz galerię
  Kto mógłby znaleźć się na listach kandydatów na prezydentów miast?

  – Rozmowy były prowadzone, ale konwencja jest po prostu potwierdzeniem mandatu do podejmowania tego typu decyzji – tłumaczył na konferencji prasowej Piotr Kusznieruk, przewodniczący Podlaskiej Rady Wojewódzkiej SLD. – Jeżeli zarząd dostanie absolutorium w tym zakresie, będzie mógł prowadzić wiążące rozmowy.

  Czytaj też: Białystok. Platforma Obywatelska protestuje przeciwko niedzielnemu zakazowi handlu [WIDEO]

  Dopytywany, czy SLD wystawi Wojciecha Koronkiewicza, białostockiego radnego (obecnie niezależnego, ale startującego z listy Sojuszu), który deklarował w mediach, iż chciałby być prezydentem Białegostoku, odparł:
  – Oczywiście zapraszamy go na listy. Wojtek ma potwierdzoną z naszej strony chęć współpracy – zaznaczał szef podlaskiej SLD.

  W tym roku konwencja wojewódzka odbyła się wcześniej. SLD najbliższe dwa miesiące chce poświęcić bowiem na uzgodnienie list wyborczych. Zamierza dać też kandydatom czas na zbudowanie dobrej kampanii wyborczej. W tym celu zostaną oni objęci programem szkoleń.

  Plan minimum w wyborach w Podlaskiem to mandat w sejmiku wojewódzkim, białostockiej radzie oraz prezydent miasta. Oczywiście partia liczy na więcej.

  – Sejm za bardzo przypomina wzburzone morze. Zamiast ustawodawstwa gra się tam i tańczy taniec z szablami i biega z maczugą zamiast z mądrą myślą czy projektami dobrych ustaw. Więc pojawia się też tęsknota za SLD, która na te awanturkę jest dobrym remedium – uważa Jerzy Wenderlich, wiceprzewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej, który uczestniczył w sobotniej konwencji w Białymstoku. Jego zdaniem Sojusz Lewicy Demokratycznej zaczyna odzyskiwać wiatr w żagle.

  Rośnie zainteresowanie aktywnym członkostwem w partii. Po latach wygaszania, Sojusz zaczyna odbudowywać organizacje powiatowe w Podlaskiem. Braki są tu duże, bo aż 50 procent wakatów w tej kategorii dotyczy właśnie naszego województwa.

  – W ostatnim czasie odnotowaliśmy kilkadziesiąt powrotów do partii. Odnawiamy też dwie organizacje powiatowe w Grajewie i Kolnie – zdradza Piotr Kusznieruk. – W najbliższym czasie będziemy funkcjonowali w kilku dodatkowych powiatach, w których przez ostatnie 2-3 lata nie odnotowywaliśmy aktywności.

  Mowa m.in. o Sokółce i Siematyczach. Docelowo, podlaskie SLD chce odbudować struktury sprzed 10 lat, kiedy w każdym powiecie będzie organizacja powiatowa.

  Czytaj treści premium w Gazecie Współczesnej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.wspolczesna.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Współczesna.pl to aktualne informacje z woj. podlaskiego i części woj. warmińsko-mazurskiego. POLUB NAS na Facebooku

  Współczesna.pl jest na Twitterze

  Polecamy

  stronaZDROWIA24 - Tu znajdziesz wszystko o zdrowiu

  stronaZDROWIA24 - Tu znajdziesz wszystko o zdrowiu

  Rolnictwo na Podlasiu w okresie PRL (zdjęcia)

  Rolnictwo na Podlasiu w okresie PRL (zdjęcia)

  Koniec urlopu na żądanie, zakaz dorabiania w innej firmie i dłuższy czas pracy dla palaczy.

  Koniec urlopu na żądanie, zakaz dorabiania w innej firmie i dłuższy czas pracy dla palaczy.

  Nie daj się okraść w sieci

  Nie daj się okraść w sieci