Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Rozkopali i nic nie robią

  Rozkopali i nic nie robią

  Agnieszka Kaszuba akaszuba@wspolczesna.pl

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Od ponad miesiąca przejazd centrum Białegostoku to dla kierowców poważny problem. Niemal wszyscy stukają się w głowę i zastanawiają, dlaczego rozpoczęto kilka remontów jednocześnie i w dodatku tak późno. Żaden z urzędów - ani miejski, ani marszałkowski - nie chce przyznać się do winy za ten bałagan.
  Na pieniądze na remonty głównych ulic w centrum Białegostoku, Urząd Miejski czekał od stycznia. Kilkakrotnie przesuwał się termin przyznania ich przez Urząd Marszałkowski.
  - My byliśmy już w maju gotowi do ogłoszenia przetargów na roboty drogowe - mówi Marian Blecharczyk, zastępca prezydenta Białegostoku. - Ogłoszony przetarg musieliśmy jednak odwołać, bo ciągle nie było wiadomo, czy i ile pieniędzy otrzymamy.
  - Te procedury są bardzo skomplikowane i nie można ich w żaden sposób przyspieszyć - odpiera zarzuty Karol Tylenda, wicemarszałek województwa podlaskiego.
  W końcu w sierpniu Białystok w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego otrzymał prawie 50 mln zł na remonty dróg i zakup nowych autobusów. Ale wojewoda z podpisaniem umowy zwlekał do końca września.
  - Rozpoczęliśmy prace najszybciej jak się dało. Musieliśmy to zrobić w okresie, który był w umowie, czyli do końca 2005 roku - dodaje Marian Blecharczyk.
  Efektem jest to, że obecnie rozkopane są: ul. Liniarskiego, Kalinowskiego, fragment Skłodowskiej, Zwierzynieckiej i Kopernika.
  Więcej w papierowym wydaniu Gazety Współczesnej.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Współczesna.pl to aktualne informacje z woj. podlaskiego i części woj. warmińsko-mazurskiego. POLUB NAS na Facebooku

   Współczesna.pl jest na Twitterze

   Polecamy

   "Między nami dziewczynami". Poradnik dla mam i córek

   Lupus Media - białostocka agencja podbija rynek reklamowy

   Lupus Media - białostocka agencja podbija rynek reklamowy

   Dożynki 2017 - zobacz dodatek

   Dożynki 2017 - zobacz dodatek

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Gry On Line - Zagraj Reklama