Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Raport Gazety Współczesnej: Ostatnia TURa prezydenta

  Raport Gazety Współczesnej: Ostatnia TURa prezydenta

  Agnieszka Kaszuba a.kaszuba@wspolczesna.pl

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Dobiega końca siódmy rok rządów prezydenta Ryszarda Tura w Białymstoku. Większość mieszkańców miasta chce, aby za rok ktoś nowy zasiadł w fotelu przy ul. Słonimskiej. Białostoczanie wytykają prezydentowi przede wszystkim brak zdecydowania.
  R. Turowi udało się także dokończyć budowę tunelu, na co pozyskał środki z Unii Europejskiej. Z tych samych funduszy obecnie przebudowywane są ulice w centrum. Prezydent zamierza również starać się o kolejne pieniądze: - Szczególnie ważne jest przygotowanie projektów do współfinansowania ze środków unijnych na lata 2007-2013, które muszą być kompletne już w roku 2006 - zapowiada R. Tur.
  Do osiągnięć prezydenta można także zapisać stworzenie zespołu kontrolnego, który wykrył kilka poważnych afer w urzędzie. Ale czy dochodziłoby do nich, gdyby był należyty nadzór nad pracownikami?
  - Prezydent takiego nadzoru nie ma - twierdzą zgodnie radni miejscy, szczególnie ci z komisji rewizyjnej, którzy często wskazują na potknięcia jego pracowników. Ostatnio chociażby domagają się odwołania Zdzisławy Sawickiej, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie i Wiktora Klatkowskiego, dyrektora Zarządu Mienia Komunalnego. W zarządzanych przez nich placówkach miało dochodzić do nieprawidłowości. Sprawami zajmuje się prokuratura.
  Białostoczanie zarzucają prezydentowi także, że nie potrafi podejmować decyzji i unika ważnych problemów, opuszczając posiedzenia Rady Miejskiej. Nie było go, kiedy radni debatowali o przypuszczalnych lokalizacjach hipermarketów, ważnych planach zagospodarowania przestrzennego ani przyszłości Jagiellonii.
  Poza tym nie promuje Białegostoku i nie potrafi ściągnąć do miasta poważnych inwestorów: - Ciągle słyszymy tylko o nowych hipermarketach i galeriach, które tylko niszczą miejsca pracy. Nie ma natomiast żadnych przedsiębiorstw, które dawałyby zatrudnienie ludziom takim jak ja - skarży się Mieczysław Rutkowski, bezrobotny.
  Niektórzy zarzucają Ryszardowi Turowi, że zbyt faworyzuje Kościół katolicki, przekazując za niewielki procent wartości działki pod nowe kościoły i oświetlając budynki sakralne.
  Więcej w papierowym wydaniu Gazety Współczesnej

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Współczesna.pl to aktualne informacje z woj. podlaskiego i części woj. warmińsko-mazurskiego. POLUB NAS na Facebooku

   Współczesna.pl jest na Twitterze

   Polecamy

   "Między nami dziewczynami". Poradnik dla mam i córek

   Lupus Media - białostocka agencja podbija rynek reklamowy

   Lupus Media - białostocka agencja podbija rynek reklamowy

   Dożynki 2017 - zobacz dodatek

   Dożynki 2017 - zobacz dodatek

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Gry On Line - Zagraj Reklama