Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Dług po podlasku

  (mr)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Pożyczka, która miała wyciągnąć z kłopotów jednego z białostockich biznesmenów, okazała się jego koszmarem. Mężczyźni, od których pożyczył 30 tys. zł nękali go doliczając "kosmiczne" pieniądze, zabrali też samochód. Skończyło się to, kiedy przestępcy wpadli w ręce policji. Wczoraj stanęli przed sądem.
  Na ławie oskarżenia białostockiego sądu zasiadają dwaj mieszkańcy Łap - 29-letni Dariusz K. i 27-letni Tomasz S. Oskarżeni są o wymuszenia pieniędzy, lichwiarstwo i groźby.
  Kłopoty biznesmena zaczęły się w sierpniu 2004 r. Miał wtedy tarapaty finansowe, m.in. związane z działalnością firmy. Szukał kogoś, kto pożyczy mu 30 tys. zł. I przez kolegę znalazł "pomoc". Spotkał się z młodymi mieszkańcami Łap. Jeden z nich powiedział, że da mu pieniądze. Oczywiście postawił warunki. Pożyczka miała być spłacona z odsetkami.
  Te pieniądze były dla biznesmena ostatnią deską ratunku. Tylko tak mógł utrzymać firmę. Więc przyjął pożyczkę. Przedsiębiorca spłacał ten dług. Miesięcznie płacił 5 tys. zł odsetek. Wynosiły one ponad 170 proc. w skali roku!
  Więcej w papierowym wydaniu Gazety Współczesnej.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Współczesna.pl to aktualne informacje z woj. podlaskiego i części woj. warmińsko-mazurskiego. POLUB NAS na Facebooku

   Współczesna.pl jest na Twitterze

   Polecamy

   "Między nami dziewczynami". Poradnik dla mam i córek

   Lupus Media - białostocka agencja podbija rynek reklamowy

   Lupus Media - białostocka agencja podbija rynek reklamowy

   Dożynki 2017 - zobacz dodatek

   Dożynki 2017 - zobacz dodatek

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Gry On Line - Zagraj Reklama