Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Tu muszą stanąć światła!

  Tu muszą stanąć światła!

  Agnieszka Kaszuba akaszuba@wspolczesna.pl

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Jest szansa, że na przejściu przy skrzyżowaniu ul. Legionowej i Akademickiej pojawi się sygnalizacja świetlna. To, obok "pasów" przy skrzyżowaniu al. Piłsudskiego i ul. Malmeda, jedno z najniebezpieczniejszych miejsc dla pieszych w Białymstoku.
  Jedno z przejść znajduje się przy parku, drugie w pobliżu targowiska przy ul. Jurowieckiej. Codziennie jest tu mnóstwo pieszych, a kierowcy, nie zważając na ograniczenie prędkości, pędzą jak szaleni. Piesi skarżą się, że aby przejść przez ulicę, muszą czekać kilka minut lub iść na drugie przejście dla pieszych. Albo po prostu wymusić należne im na "pasach" pierwszeństwo. Dlatego często dochodzi tu do potrąceń, nawet tragicznych wypadków ze skutkiem śmiertelnym, jak ten, który wydarzył się pod koniec grudnia.
  Mimo to, do tej pory ani na Legionowej, ani na Piłsudskiego nie zamontowano świateł. Jednak dzięki naszym publikacjom, urzędnicy jeszcze raz przemyśleli sprawę: - Zdajemy sobie sprawę z niebezpieczeństwa czyhającego na pieszych - mówi Tomasz Ćwikowski, rzecznik prezydenta Białegostoku. - Dlatego po zakończeniu remontu na ul. Skłodowskiej, zmienimy organizację ruchu i wtedy na Legionowej będą mogły stanąć dodatkowe światła.
  Urzędnicy muszą teraz uzgodnić sprawę z policją, która podkreśla, że takie rozwiązanie z pewnością poprawi bezpieczeństwo.
  Więcej w papierowym wydaniu Gazety Współczesnej.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Współczesna.pl to aktualne informacje z woj. podlaskiego i części woj. warmińsko-mazurskiego. POLUB NAS na Facebooku

   Współczesna.pl jest na Twitterze

   Polecamy

   "Między nami dziewczynami". Poradnik dla mam i córek

   Lupus Media - białostocka agencja podbija rynek reklamowy

   Lupus Media - białostocka agencja podbija rynek reklamowy

   Dożynki 2017 - zobacz dodatek

   Dożynki 2017 - zobacz dodatek

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Gry On Line - Zagraj Reklama