Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Czekają na nową władzę

  Czekają na nową władzę

  (agak)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Przynajmniej cztery hipermarkety mogłyby w Białymstoku zacząć budować się od zaraz. Mimo tego inwestorzy z miesiąca na miesiąc przekładają terminy rozpoczęcia prac lub wystąpienia o pozwolenie na budowę. Nieoficjalnie mówi się, że koncerny czekają na zmianę władz w białostockim ratuszu.
  - Umowy, które zawarło miasto z inwestorami na przebudowę dróg, opiewają na bardzo duże kwoty. Koncerny liczą, że ze zmianą władz, uda się im renegocjować umowy na bardziej dla nich korzystne - twierdzi jeden z wysokich urzędników magistratu.
  Firma DA Inwest, która chciałaby stworzyć centrum handlowe Hetman przy ul. Hetmańskiej, pozwolenie na budowę ma od maja 2004 roku. Inwestor zapowiadał, że najpóźniej centrum ruszy na Wielkanoc 2005 roku.
  Tymczasem nierealne wydaje się to nawet na tegoroczne święta, bo jeszcze nie rozpoczęły się prace budowlane. Co więcej, nie rozstrzygnięto jeszcze ogłoszonych w ubiegłoroczne wakacje przetargów na przebudowę dróg i budowę obiektu.
  - Nic nie stało na przeszkodzie, aby w maju 2004 roku inwestor ruszył z inwestycją - twierdzi Marian Blecharczyk, zastępca prezydenta Białegostoku.
  - W umowie zawartej przez miasto były zawarte warunki, których tak szybko nie udało się spełnić - odpowiada Jerzy Rasała z DA Inwest. - Wszystkie już spełniliśmy i ruszymy z pracami na wiosnę.
  Więcej w papierowym wydaniu Gazety Współczesnej.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Współczesna.pl to aktualne informacje z woj. podlaskiego i części woj. warmińsko-mazurskiego. POLUB NAS na Facebooku

   Współczesna.pl jest na Twitterze

   Polecamy

   "Między nami dziewczynami". Poradnik dla mam i córek

   Lupus Media - białostocka agencja podbija rynek reklamowy

   Lupus Media - białostocka agencja podbija rynek reklamowy

   Dożynki 2017 - zobacz dodatek

   Dożynki 2017 - zobacz dodatek

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Gry On Line - Zagraj Reklama