Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Białostockiej ulice jak ser

  Białostockiej ulice jak ser

  (agak)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Temperatury dodatnie w dzień, ujemne w nocy - to najbardziej sprzyjające warunki powstawania dziur w ulicach. W niektórych miejscach białostoczanie porównują jazdę samochodem do slalomu. O innych mówią, iż trzeba je natychmiast zamknąć
  Niewykluczone, że stanie się tak ze skrajnymi pasami ulicy Produkcyjnej, gdzie dziury pokrywają większą powierzchnię niż asfalt.
  - Na razie zamykać nie będziemy. Wszystko zależy teraz od tego, kiedy rozpocznie się generalny remont Produkcyjnej - mówi Krzysztof Sawicki, zastępca prezydenta Białegostoku.
  Generalnych remontów wymaga jeszcze kilka ulic w Białymstoku, ale na to na razie brakuje pieniędzy. Obecnie także warunki atmosferyczne nie pozwalają na najskuteczniejsze usuwanie dziur metodą na gorąco.
  - Aby stosować tę metodę musza być temperatury dodatnie przez dłuższy okres - tłumaczy Krzysztof Sawicki.
  Dlatego drogowcy łatają na zimno. A tego sposobu nie są zadowoleni ani kierowcy, ani nawet sami urzędnicy, którzy łatanie zlecają.
  - Dlatego zleciliśmy ekspertyzę poszczególnych mas używanych do łatania na zimno - dodaje Krzysztof Sawicki. - Wybierzemy najlepszą z nich.
  Niedługo magistrat wybierze także nową firmę, która zajmie się naprawą ulic i chodników w mieście.

  KONKURS NA NAJWIĘKSZE DZIURY

  Ulica Kopernika należy do jednych z najbardziej dziurawych w Białymstoku. Na szczęście jeszcze w tym roku będzie przeprowadzony jej kapitalny remont.
  Podobnych miejsc do tego, przedstawionego na zdjęciu jest w Białymstoku wiele. Najlepiej wiedzą o tym kierowcy, którzy na dziurach nie raz uszkodzili własne samochody. Chcemy, aby właśnie oni, wskazywali nam "dziurawe" miejsca. "Gazeta współczesna" będzie apelować do urzędników o jak najszybsze ich łatanie.
  Wśród zgłoszonych propozycji wybierzemy największą i najgłębszą dziurę w Białymstoku. Wskażemy także najniebezpieczniejsze miejsca.
  Swoje propozycje można zgłaszać pod bezpłatnym numerem telefonu 085 748-74-66 lub na adres e-mail: kmichalowska@wspolczesna.pl

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Współczesna.pl to aktualne informacje z woj. podlaskiego i części woj. warmińsko-mazurskiego. POLUB NAS na Facebooku

   Współczesna.pl jest na Twitterze

   Polecamy

   "Między nami dziewczynami". Poradnik dla mam i córek

   Lupus Media - białostocka agencja podbija rynek reklamowy

   Lupus Media - białostocka agencja podbija rynek reklamowy

   Dożynki 2017 - zobacz dodatek

   Dożynki 2017 - zobacz dodatek

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Gry On Line - Zagraj Reklama