Świąteczne ozdoby. Sprawdź gdzie można je kupić najtaniej

Świąteczne ozdoby. Sprawdź gdzie można je kupić najtaniej

Łukasz Roszkowski

Gazeta Współczesna

Aktualizacja:

Gazeta Współczesna

Świąteczne ozdoby. Sprawdź gdzie można je kupić najtaniej

©sxc.hu

Do świąt Bożego Narodzenia pozostały niespełna trzy tygodnie. W związku z tym wszystkie hipermarkety w Białymstoku dla swoich klientów przygotowały specjalne oferty promocyjne, które od kilku dni zapełniają skrzynki pocztowe mieszkańców.
Świąteczne ozdoby. Sprawdź gdzie można je kupić najtaniej

©sxc.hu

W samych sklepach już od wejścia witają nas świąteczne piosenki. Największą uwagę konsumentów przyciągają jednak choinki oraz różnego rodzaju gadżety, które nieodłącznie kojarzą się z tym szczególnym czasem.

Przy stoiskach gromadzi się wiele osób. - Poszukuję ozdób na choinkę dla córki. Jest ona osobą zapracowaną i nie ma czasu na bieganie po sklepach. Kiedyś za moich czasów nie było takiego wyboru jak teraz. Wystarczy tylko mieć pieniądze i można wszystko kupić - mówi Zofia Łęczycka.

Wśród osób odwiedzających dział z ozdobami świątecznymi spotkaliśmy też tych, którzy przyszły tutaj w konkretnym celu. - Planuję kupić choinkę. Mam małe dziecko, więc najrozsądniejsza będzie sztuczna. Widziałam gazetkę reklamową, na której drzewka wyglądały ciekawie. Przyszłam tutaj zobaczyć, czy wyglądają faktycznie tak jak na obrazku - stwierdza Marta Łukasiewicz.

Ceny choinek są zróżnicowane. Czym wyższe drzewko i bardziej rozłożyste tym droższe. - Jak dla mnie ceny na razie są optymalne. Myślę, że przed świętami będzie o wiele drożej, dlatego przyszłam dzisiaj i mam nadzieję, że wyjdę z zakupami, które zaplanowałam wcześniej - dodaje kobieta.

Za wyższe drzewko zapłacisz więcej

180 centymetrowa choinka, która wyglądem przypomina sosnę w centrum handlowym Auchan została przeceniona z 219złotych i w chwili obecnej kosztuje 189 złotych.

W hipermarkecie Carrefour za 150 centymetrowe drzewko klienci muszą zapłacić 99 złotych. Sklepy wielkopowierzchniowe nie oferują jeszcze żywych drzewek, jednak z biegiem czasu powinno się to zmienić. Podobnie jak w poprzednich latach klienci mogą spodziewać się żywych choinek na kilka dni przed świętami.

Sklepy oferują również ozdoby choinkowe. Bombki o mniej wyszukanych kształtach i rozmiarach dostępne są od kilku złotych za sztukę. Za przykładowy zestaw składający się z czterech bombek zapłacimy w granicach sześciu złotych.

Droższe bombki o bardziej wyszukanych kształtach kosztują 69 złotych. Najdroższe są ozdoby, które zostały pomalowane ręcznie. Dodatkową wartość zyskują wtedy, gdy ich wykonanie są dziełem znanego aktora, sportowca, czy też dziennikarza. Wtedy najczęściej takie dzieła przeznaczone są do zlicytowania na cele charytatywne. Ich ceny sięgają wtedy nawet kilku tysięcy złotych.

Efektowne, ale drogie oświetlenie

Na przestrzeni ostatnich lat w naszym kraju popularne jest przyozdabianie domów różnego rodzaju iluminacjami. Zwyczaj ten do Polski przywędrował ze Stanów Zjednoczonych, gdzie w grudniowe wieczory domy świecą setkami żarówek.

Sieci handlowe widząc zapotrzebowanie na tego typu produkty wyszły naprzeciw oczekiwaniom klientów i wprowadziły do swojej oferty tego rodzaju produkty. Koszty, który ponosi właściciel na oświetlenie posesji są małe w porównaniu z rachunkiem za prąd, który trzeba będzie zapłacić po świętach Jak zapewniają producenci ich produkty są energooszczędne i pobierają minimum prądu, który jest niezbędny do prawidłowego działania instalacji.

Zazwyczaj instalacja, która daje niesamowity końcowy efekt składa się z kilkunastu części. Czym bardziej wyszukane instalacje tym ich koszty są wyższe. Za niektóre elementy należy zapłacić nawet kilkaset złotych. Przykładowo przezroczysty i oświetlony renifer, który idealnie nadaje się do tego, aby postawić go przed wejściem do domu kosztuje 150 złotych.

Komentarze (1)

Wszystkie komentarze (1) forum.wspolczesna.pl

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Polecamy

Sprawdź ramówkę oraz najciekawsze informacje filmowe

Sprawdź ramówkę oraz najciekawsze informacje filmowe

12 Tenorów w Białymstoku. Bilety już w sprzedaży

12 Tenorów w Białymstoku. Bilety już w sprzedaży

Zamów prenumeratę Gazety Współczesnej na 2016 rok

Zamów prenumeratę Gazety Współczesnej na 2016 rok