Wyjazdowe posiedzenie klubu PiS w Łomży (zdjęcia)

Wyjazdowe posiedzenie klubu PiS w Łomży (zdjęcia)

Bartosz Klepacki

Aktualizacja:

Gazeta Współczesna

Wyjazdowe posiedzenie klubu PiS w Łomży (zdjęcia)
1/24
przejdź do galerii

©Bartosz J. Klepacki

Krzysztof Jurgiel stwierdził, że z punktu mieszkańców ziemi łomżyńskiej sprawą priorytetową jest Via Baltica. W Łomży w ramach wyjazdowego posiedzenia klubu Prawa I Sprawiedliwości wzięło udział ponad sto osób.
Droga ekspresowa 61 Via Baltica, która przebiegać będzie przez tereny Polski północno – wschodniej jest z punktu mieszkańców ziemi łomżyńskiej sprawą priorytetową nie tylko dla rozwoju infrastrukturalnego i gospodarczego całego regionu, ale i Polski – powiedział w Łomży Krzysztof Jurgiel, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. – Według podjętych ustaleń prace przy łomżyńskim odcinku Via Baltica mogłyby ruszyć na przełomie 2018 i 2019 roku – podkreślał Jurgiel.


O infrastrukturze dużo mówiła także Anna Maria Anders, kandydująca w wyborach uzupełniających do senatu.

- Nikt nie chce inwestować w obszarach, do których nie można dojechać. Mówię dużo o Via Baltica, a także może w przyszłości pociągu z Łomży do Warszawy – podkreślała minister Anders.

W Łomży w ramach wizyty parlamentarzystów Prawa I Sprawiedliwości wzięło udział ponad sto osób. Anna Maria Anders oraz wiceminister MSWiA Jarosław Zieliński o sporcie rozmawiali na stadionie ŁKS-u, minister środowiska Jan Szyszko gościł w Kolnie, minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel – w Śniadowie , minister zdrowia Konstanty Radziwiłł – w szpitalu Wojewódzkim w Łomży, wiceminister edukacji Teresa Wargocka – w Szkole Podstawowej nr 5 w Łomży, wiceminister MPiPS Elżbieta Bojanowska – w Urzędzie Miejskim w Łomży, wiceminister rolnictwa Jacek Bogucki – w Radziłowie, zaś wiceminister infrastruktury Jerzy Szmit – w Parku Przemysłowym w Łomży.

Komentarze (74)

Wszystkie komentarze (74) forum.wspolczesna.pl

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Polecamy

Zamów prenumeratę Gazety Współczesnej

Zamów prenumeratę Gazety Współczesnej

Już jest! Czytaj 2. numer Magazynu Explorer

Już jest! Czytaj 2. numer Magazynu Explorer

Ogłoszenia drobne

Ogłoszenia drobne