Zlikwidowano agencję towarzyską. Pracowały tam nawet...

Zlikwidowano agencję towarzyską. Pracowały tam nawet 16-letnie prostytutki

KWP Białystok

Gazeta Współczesna

Gazeta Współczesna

Zlikwidowano agencję towarzyską. Pracowały tam nawet 16-letnie prostytutki

©sxc.hu

Duża akcja CBŚ i KWP w Białymstoku.
Zlikwidowano agencję towarzyską. Pracowały tam nawet 16-letnie prostytutki

©sxc.hu

Funkcjonariusze CBŚ i KWP w Białymstoku zatrzymali pięciu mężczyzn i kobietę będących członkami zorganizowanej grupy przestępczej trudniącej się czerpaniem korzyści z cudzego nierządu. Cała szóstka usłyszała już zarzuty. Sprawa na charakter rozwojowy.

W minioną środę rano policjanci z CBŚ razem z funkcjonariuszami Wydziałów Kryminalnego i Dochodzeniowo - Śledczego KWP w Białymstoku wkroczyli do kilku mieszkań na terenie województwa podlaskiego.
Tam w ręce mundurowych wpadło 5 mężczyzn i kobieta w wieku od 24 do 50 lat. Zatrzymania miały związek ze śledztwem w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej czerpiącej korzyści z cudzego nierządu prowadzonym przez policjantów CBŚ i KWP w Białymstoku pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Łomży.

Z policyjnych informacji wynikało, że w jednym z domów w Zambrowie funkcjonuje agencja towarzyska, w której pracują młode kobiety, a nawet nastolatki - trudniące się prostytucją. Zarobione przez nie pieniądze w znacznej części trafiały do kieszeni przewodzącego grupie 50-latka i jego wspólników.

Z policyjnych ustaleń wynika, że podczas funkcjonowania agencji przewinęło się przez nią kilkanaście kobiet i dziewcząt, z czego najmłodsza miała zaledwie 16 lat.

Do pracy były one werbowane poprzez ogłoszenia sugerujące zatrudnienie w charakterze np. kelnerki.

Zebrany przez mundurowych materiał wskazywał, że zarówno 50-latek jak i jego 36-letni wspólnik i 35-letnia konkubina stworzyli zorganizowaną grupę przestępczą nakłaniającą do prostytucji i czerpiącą z niej korzyści.

W jej skład wchodzili także trzej pozostali mężczyźni, którzy zajmowali się handlem narkotykami sprzedając amfetaminę głównie zmuszanym do nierządu kobietom. Wszyscy to mieszkańcy powiatu zambrowskiego.

Cała szóstka usłyszała już zarzuty. W miniony piątek Sąd Rejonowy w Łomży zadecydował, że 36 i 50-latek najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Na ten sam okres trafił tam także 29-latek, który oprócz obrotu narkotykami zajmował się również werbowaniem i handlem dziewczynami. W stosunku do kobiety i dwóch pozostałych mężczyzn sąd zastosował poręczenia majątkowe, zakaz opuszczania kraju i policyjny dozór. Sprawcom grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego i Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, którzy pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Łomży prowadzą postępowanie w tej sprawie, ustalają teraz, jaki był rozmiar przestępczej działalności grupy. Sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone są dalsze zatrzymania.

Komentarze (3)

Wszystkie komentarze (3) forum.wspolczesna.pl

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Polecamy

Zamów prenumeratę Gazety Współczesnej

Zamów prenumeratę Gazety Współczesnej

Podręczniki i artykuły szkolne w przyjaznych cenach. Nie zwlekaj i zamów już dziś!

Podręczniki i artykuły szkolne w przyjaznych cenach. Nie zwlekaj i zamów już dziś!

Ogłoszenia drobne

Ogłoszenia drobne